Bekaret Dikimi Nasıl Yapılır

Bekaret Dikimi Nasıl Yapılır 4

Kızlık zarı ülkemizde önemli olan konulardan bir tanesidir. Birçok kişi kızlık zarının tamir edilip edilemeyeceğini merak ediyor. Kızlık zarının günümüz şartlarında tamiri mümkündür. Kızlık zarı dikimi halk arasında bekaret dikimi olarak bilinir.  Farklı sebeplerden dolayı kızlık zarı tamiri yapılabilir. Toplumumuzda sosyolojik nedenlerden dolayı kızlık zarı dikimi tercih ediliyor.

 

Kızlık zarı hakkında yeterli bilginin olmaması, yanlış bilgilere sahip olunması ve bu yüzden kadınlara baskı uygulanması beraberinde baskıyı ve yanlış uygulamaları getirebiliyor.

Farklı nedenlerden dolayı kızlık zarı esneyebiliyor ya da yırtılabiliyor. Genel olarak; vajina içerisine parmak ya da sert bir cisim sokulması, cinsel birleşme sırasında, yaşanan ağrı travmalar ya da kazalar, ağır spor aktiviteleri ile uğraşma gibi nedenlerden dolayı kızlık zarı yırtılabiliyor ya da bozulabiliyor.

Her kadında kızlık zarı yapısı farklı olduğundan, bazı kadınlarda doğuştan kızlık zarı bulunmayabiliyor. Bazı kadınlarda ise esnek yapıya sahip olan kızlık zarı cinsel birleşme sırasında yırtılmıyor ve kan gelmeyebiliyor.

Dünya genelinde yaygın olarak yapılan iki tür bekaret dikimi yöntemi var. Geçici ve kalıcı olarak adlandırılan bu yöntemlerde yapılan işlemler arasında küçük farklar bulunuyor.

bekaret dikim yöntemlerinden en iyisi Flep yöntemidir. Flep yöntemi ile yapılan dikim işlemi etkisini uzun bir süre koruyor. Yöntemi yaptıran kişi yıllar sonra ilişkiye girdiğinde kanama gerçekleşebiliyor. Yöntemde vajina içerisinden alınan dokularla yeni bir kızlık zarı üretiliyor. Yöntem sonrasında herhangi bir yara ya da dikiş izi oluşmuyor. İşlem son derece güvenilir bir şekilde gerçekleştiriliyor.

Kalıcı zar dikimi operasyonlarından sonra kişi, günlük yaşamına dönebiliyor. Operasyondan sonra hafif ağrı ya da sızı oluşabiliyor. Bu durumu gidermek için kişiye ağrı kesiciler veriliyor. Operasyondan bir hafta kadar sonra doktor kontrolüne gelinmesi gerekiyor.

Geçici kızlık zarı dikiminde, mevcut olan zer dokusu kullanılıyor. Yani yırtılan kızlık zarı dokusu kullanılıyor. Vajina duvarının üstündeki zar dokusu, alt kısımdaki zar dokusu ile birleştiriliyor. Özel olarak kullanılan dikiş iplikleri, operasyondan 15 gün sonrasına kadar kendiliğinden yok oluyor. Cinsel birleşmeden 2-3 gün öncesinde bu operasyonun yaptırılması gerekiyor. Lokal ya da genel anestezi altında işlem yapılabiliyor. Geçici kızlık zarı dikimi 5-10 dakika gibi bir sürede tamamlanıyor. Operasyondan sonra kişi günlük yaşamına dönebiliyor.

Kalıcı ve geçici bekaret dikimi dışarından asla anlaşılamıyor. Kalıcı bekaret dikimi doğum yapmış ya da kürtaj olmuş kişilere de başarılı bir şekilde uygulanabiliyor.

Kalıcı ve geçici bekaret dikimi işleminden sonra ağır aktivitelerden kaçınılması gerekiyor. Operasyondan bir hafta sonrasında ise doktor kontrolüne gelinmesi gerekiyor.

Bu gönderiyi paylaş