Bekaret Kontrolü Aksaray

Bekaret Kontrolü Aksaray 5

Bekaret kontrolü birçok toplumda kadınlar için yapılan ya da yaptırılan, kadınların psikolojisini alt üst eden bir uygulamadır. Bekaret Kontrolü Aksaray  doğrudan kızlık zarının durumunun anlaşılmasına yönelik olarak yapılır.

 

Toplumsal baskılardan dolayı pek çok kadın gizli olarak bekaret kontrolü yaptırır. Kızlık zarı muayenesi ya da bekaret kontrolü, uzman jinekologlar ve kadın doğum uzmanları tarafından yapılır.

Bu muayenedeki amaç ise kadınların yaşadıkları olayların kızlık zarı üzerindeki etkilerini bilmelerini sağlamaktır. Ayrıca kızlık zarının bozulup bozulmadığı, bu uygulama ile tespit edilir.

Muayeneye gelen birçok kadın ayrıca kızlık zarı yapısı hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olur. Muayene için özel olarak tasarlanan masada bu işlem yapılır. Birçok kadın muayene sırasında gergindir ve bu gerginliği azaltmak için doktor tarafından kişiye güven verilir ve rahatlaması sağlanır.

Bekaret Kontrolü Aksaray, Nasıl Yapılır?

Jinekolojik muayene için özel olarak tasarlanan masaya hasta yatar ve uzman jinekolog vajinanın dış dudaklarını iki tarafa açarak, muayeneye başlar. Bekaret Kontrolü Aksaray  aslında jinekolojik muayenenin bir parçasıdır.

Basit muayene tecrübeli jinekologlar ile saniyeler içerisinde yapılır. Ayrıca muayene sırasında herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmez. Muayene sonrasında doktor kişiye kızlık zarının anatomisi hakkında ayrıntılı bilgi verir. Eğer bir zedelenme söz konusu ise zedelenme olan yer kişiye çizimler ile ayrıntılı bir şekilde anlatılır.

Birçok muayenede kızlık zarı yapısı saat yönü ile tarif edilir ve incelenir. Eğer bir yırtık oluşmuşsa, saat yönü yardımı ile tarif edilir. Mesela kızlık zarı kalın olan kadınlarda yırtık oluşmuşsa, saat yedi yönünde yırtık gelişmiş şeklinde bir tarif yapılır.

Toplumsal baskılardan dolayı birçok kadın bekaret kontrolünü yaptırma ihtiyacı hisseder. Bu durum çoğu zaman kuşku şeklinde kendisini gösterir. Çoğu zamanda aile tarafından baskılar sonucunda gerçekleşebilir.

Birçok nedeni olsa da genelde; birisiyle yapılan beraberlikten sonra şüphelenme, evliliklerde ilk gecede durumun net anlaşılamaması, mastürbasyon sırasında hafif bir acı hissetme ve bu durum sonrasında şüphelenme, bisiklet kazaları sonrasında, vajinismus hastalığı şüphelerinde gibi nedenler, en sık muayene nedenleri olarak karşılaşılabiliyor.

Bazı durumlarda ise evlilik öncesi emin olunmak için bekaret kontrolü yaptırılabiliyor. Bekaret kontrolü sonrasında elde edilen bulgular, kişiye yazılı ya da sözlü olarak aktarılıyor. Bu muayenede tam anlamı ile mahremiyet söz konusudur. Kişi ve doktorun dışında kesinlikle sonuçlar, bir üçüncü kişiye verilmez.

Birçok kişinin merak ettiği konulardan bir tanesi de, ayna yardımı ile kızlık zarının kontrol edilip edilmeyeceğidir. Kişiler açısından bu durum imkansızdır. Çoğu zamanda yanlış değerlendirmelere yol açabilir. Kızlık zarı yapı itibari ile vajina girişinin gerisinde olduğu için ayna yardımı ile kontrol etmek imkansızdır. Ayrıca kişilerin konu hakkında tıbbi bilgileri de yetersiz gelebilir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir