Bekaret zarı yırtılması

Bekaret zarı yırtılması 5

İlk cinsel ilişkide meydana gelen yırtıklar, bekaret zarı yırtılması olarak adlandırılabilir. İlk gecede yapılan ön sevişmede vajina içerisinde oluşan ıslanma ve kayganlaşma zarın yırtılmasını kolaylaştırır. bu yüzden kadınlar kızlık zarının yırtılması durumunu hissetmezler, ya da çok az hissederler. Kanama miktarı da normal bir şekilde gerçekleşir.

 

Bekaret zarı yırtılması, yırtılma nedenleri

Birçok durumda ilk ilişkide kanama meydana gelir. Kızlık zarının normal yapıda olduğu durumlarda kanama olayı da normal bir şekilde gerçekleşir. Bazı durumlarda bekaret zarı yırtılması olmaz çünkü bazı kadınlarda kızlık zarı doğuştan bulunmaz.

Bekaret zarı ince ve esnek yapıya sahip kadınlarda da ilk gece kanama meydana gelmeyebilir. Esnek yapıda olan zarlar ancak doğum ya da kürtaj sırasında yırtılabilir.

İlk cinsel ilişkilerin bazılarında bekaret yırtılması gerçekleşmez. Bunun nedeni penis başının sadece zar yapısının dış kısmında yırtık meydana getirmesi ya da ufak sıyrıklar meydana getirmesidir. Ancak az da olsa kanama görülebilir.

Bekaret zarı kalın olanlarda cinsel birleşme çok zordur ve bazı durumlarda gerçekleşmeyebilir. Bu yapıda olan zarlar yırtılmayabilir. Yırtıldıklarında ise aşırı kanama meydana gelir. Genelde bu yapıda olan bekaret zarları küçük operasyonlarla alınır.

Kadının kendisini cinsel ilişkiye hazır hissetmemesi durumlarında, vajina içerisinde bulunan güçlü kaslar, normalden daha fazla kasılır ve cinsel birleşme meydana gelmeyebilir. Bu gibi durumlarda penis başı, bekaret zarına ulaşamadan kalır ve zar yırtıkları görülmez. Kalın bekaret zarları küçük bir operasyonla genişletilir ya da tamamen alınır.

Ön sevişmenin yetersiz olduğu durumlarda yırtılan bekaret zarlarındaki kanama, normalden daha fazla olabilir ve vajina içine kadar yayılabilir. Bu tür durumlarda zarda oluşan yırtıklar normalden daha büyüktür. Normal şartlarda zar yapısı bozulduğunda kanama yarım saat gibi bir sürede durur. Bu süreden daha fazla süren kanamalarda derhal doktora başvurulması gerekir.

Yırtığın fazla olduğu durumlarda, lokal ya da genel anestezi altında kanama durdurulur ve yırtık onarılır.

BEKARET ZARI YIRTILMASI 2 - Bekaret zarı yırtılması

Erkeğin aceleci ve sert davranması sonucunda meydana gelen Coit yırtıkları da bir başka sorundur. bekaret zarı yırtılması ile birlikte vajina dokusunun da yırtıldığı bu gibi durumlarda ciddi miktarda kanama oluşur ve derhal hastaneye gidilmesi gerekir. Genelde zar dokusunun aşırı ve sert bir yapıda olmasının da bu duruma katkısı vardır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir