Geçici Kızlık Zarı Dikimi Koçhisar

Geçici Kızlık Zarı Dikimi Koçhisar 6

Kızlık zarı dikimi kadınların toplumsal baskıdan kurtulmak için tercih ettikleri yöntemdir. Geçici Kızlık Zarı Dikimi Koçhisar yöntemlerden bir tanesidir. Genel olarak evliliğe bir hafta kala yaptırılır.

Çok kısa sürdüğü ve operasyon sırasında herhangi bir risk bulunmadığı için birçok kadın tarafından tercih edilen yöntemlerden bir tanesidir.

 

Geçici kızlık zarı yöntemi kadınları büyük bir psikolojik baskıdan kurtarır. Operasyon öncesinde gergin ve bozuk bir psikolojiye sahip olan kişiler, operasyondan sonra üzerlerinden büyük bir yük kalkmış gibi hissederler.

Ayrıca bu tür operasyonlar kızlık zarının yapısından dolayı yanlış değerlendirmelerin kötü sonuçlarını da bir anlamda giderirler. Kızlık zarı yapısı her kadında farklı olduğundan dolayı ilk gecede kanama olmaması durumu, erkek eşler tarafından yanlış değerlendirilir.

Birçok toplumda ilk gece kanama olmaması durumu, kadınların suçsuz yere cezalandırılmalarına hatta hayatlarının son bulmasına neden olur.

Toplum ve kadın sağlığı açısından kızlı zarı dikimi önemli bir konu olarak karşımıza çıkar.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır

Geçici Kızlık Zarı Dikimi Koçhisar operasyonları vajina ve kızlık zarının yapısına göre ortalama olarak 10-15 dakika gibi bir sürede tamamlanır. Bazı durumlarda kadınlar vajina daraltma operasyonlarını da bu operasyona dahil ederler. O zaman süreye bir 20 dakika daha ilave etmek gerekir.

Geçici kızlık zarı dikiminde mevcut olan zar dokusu kullanılır. Mevcut olan zar dokusu bir ya da birkaç yerden kaldırılarak vajina girişinde birleştirilir. Zar dokusu bir anlamda dikilerek tamir edilir. Ancak zar dokusunun yıpranma düzeyine göre bu operasyon gerçekleştirilir. Bu yüzden operasyondan önce kapsamlı bir muayene yapılır.

Bazı zar türleri birleştirilemeyecek kadar hasarlı olabilir. Bu durumda kalıcı kızlık zarı dikimi yöntemi tercih edilir.

Geçici kızlık zarı dikimi operasyonları genel olarak lokal anestezi altında yapılır. Bazı durumlarda hastanın tercihi ve doktorun izni ile genel anestezi de yapılabilir. Eğer operasyon genel anestezi altında yapılacaksa, kişinin operasyon günü 6 saat öncesinden aç ve susuz kalması gerekir.

Operasyondan sonra kişi günlük yaşamına devam edebilir. Ancak operasyon genel anestezi altında yapılmışsa o zaman bir gün boyunca dinlenme tavsiye edilir. operasyondan sonra hafif ağrı ve sızıların olması normaldir bu durum için çeşitli ağrı kesiciler kişiye verilir.

Enfeksiyon riskine göre duruma göre kişiye antibiyotik de verilebilir. Bacakların aşırı açılmaması, ağır şeylerin kaldırılmaması ve vajen bölgesinin kuru tutulması, operasyonun işe yaraması için kişinin dikkat etmesi gereken noktalardır.

Eğer kişi ağır sporlar ile uğraşıyorsa, bir süre ara vermesi gerekebilir. Genelde bu noktalara dikkat edildiğinde kişi sorunsuz bir şekilde operasyonun etkilerini görebilir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir