Geçici Kızlık Zarı Dikimi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Geçici Kızlık Zarı Dikimi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Geçici Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

Geçici kızlık zarı dikimi ile kalıcı arasında ne fark vardır ? aradaki fark sadece dayanma süresimidir ? kalıcı flep yöntemine göre geçici kızlık zarı dikimi yorumları neden daha seyrektir, kalıcı kızlık zarı dikiminin geçiciye göre en önemli üstünlüğü nedir, geçici kızlık zarı dikimi sonrası akıntı normalmidir, geçici kızlık zarı dikimi yaptıranlar en fazla kaç gün sonra cinsel ilişkiye girebilirler,  1 haftalık gecici kizlik zari dikimi anlasilirmi ? ( anlaşılma ihtimali çok düşüktür ) flep yöntemi sonrası başarısız olursa üstüne geçici kızlık zarı dikimi yapılabilir mi ? geçici kızlık zarı dikimi kaç gün dayanır ? ( 1 haftalık veya 2 haftalık dayanma süreleri vardır )  Bunlar sık karşımıza çıkan konu ile alakalı sorulardı, asıl konuya aşağıdaki paragrafta giriyorum.

Geçici himenoplasti adındada anlaşılacağı gibi kısa bir süre için yapılan bir işlemdir, ilişkiye girilmediği durumlarda kalıcı bir bekaret sağlamaz, işlemin çeşidine göre 1 hafta veya 2 hafta içinde kendiliğinden yok olur, dolayısı ile 1 hafta veya 2 hafta içinde cinsel ilişkiye girilmesini gerektirir. Buna karşılık flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikiminde daha meşakkatli bir çalışma söz konusudur, vajina duvarlarından büyük dikkatle kaldırılan ince flep tabakalardan yeni bir kızlık zarı oluşturulur, fleplerin bir uçları vajina duvarıdan sabit bırakıldığı içinde yeni yapılan zarın içindeki kan damarları aynen çalışmaya devam eder, bu durumda cinsel ilişkiye girilmediği sürece yeni kızlık zarıda hayatiyetini sürdürür, günün birinde cinsel ilişkide kızlık zarı yırtılarak içindeki damarlar parçalanır ve kızlık zarı kanaması ortaya çıkar. Geçici ile kalıcı arasında en bariz fark dayanma süresidir, 2. en önemli fark ise fiziki görünümdür, kalıcı flep yönteminde annüler kızlık zarı , yani ortada tek delikli kızlık zarı yapılır, iyileşme döneminden sonra jinekolojik muayenelerde sonuç genellikle bakire olarak çıkar, ameliyat geçirildiğinin anlaşılması oldukça zordur, ama geçici kızlık zarı dikimi için bunu söylemek mümkün olmaz, zira eski yırtılmış kızlık zarı üzerine geçici dikiş atılmasından ibarettir ve dikişlerin doku sıvılarında erime süreside geçici kızlık zarı dikiminin ömrünü belirler. Bu süre içinde cinsel temas kurulursa penis başı dikişlerin yırtılmasına ve dikiş tutturulan vajina duvarının kanamasına yol açar.

Aslına bakarsanız bekaret ameliyatları için başvuranların 10 da 9 kadarı kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemini tercih eder, kalan %10 luk kesim ise geçici kızlık zarı dikimini yaptırır, bunların en sık sebebi ise kalıcı kızlık zarı dikiminin 1 aylık iyileşme dönemini bekleyecek vakitlerinin olmamasıdır. Geçici kızlık zarı dikimi fiyatlarının kaç para olduğunu ve diğer detayları öğrenmek için bize ulaşın.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir