Kızlık Zarı Dikimi Uygulanışı

Kızlık Zarı Dikimi Uygulanışı 1

Kızlık zarı dikimi yöntemlerinden bir tanesidir ve cinsel birleşmeden en az bir hafta önce yaptırılması gerekir. Geçici kızlık zarı dikimi mevcut yırtık zar dokusu kullanılarak yapılır. Uygulama son derece acısız olarak gerçekleşir ve herhangi bir riski yoktur.

 

Geçici kızlık zarı dikimi

Daha önce herhangi bir sebepten dolayı yırtılan zar dokusundan kalanlar, bir ya da birkaç yerden kaldırılarak, vajina girişinde birleştirilir ve özel dikiş iplikleri ile birbirine tutturulur. Bu işlem ortalama olarak 10-15 dakika kadar sürer. Operasyondan bir gün öncesinde kişiye genel muayene uygulanır ve durumu hakkında bilgi alınır. Geçici kızlık zarı dikimi  uygulanacak kişinin ciddi bir rahatsızlığı varsa duruma uygun anesteziye karar verilir. Genellikle lokal anestezi altında operasyonlar gerçekleştirilir.

Operasyonun etkisi en fazla bir haftadır. Bir haftadan sonra dikişlerin açılma ihtimali vardır. Operasyon sırasında herhangi bir ağrı hissedilmez ve kanama olmaz. Son zamanlarda teknolojinin de bu tür operasyonlarda kullanılması ile birlikte lazer ile yapılan işlemler daha kısa sürede biter.

Geçici Kızlık Zarı Operasyonlarından Sonra

Operasyon tamamlandıktan sonra aynı gün içinde kişi taburcu olabilir. Kişinin operasyon gününden sonra bir gün boyunca dinlenmesi daha iyi olacaktır. uzman jinekolog tarafından kişiye ağrı kesici verilebilir. Bazı durumlarda enfeksiyon kapma riskine karşı antibiyotik kullanımı olabilir.

Operasyondan sonra vajen bölgesinin kuru tutulması gerekir. Birkaç gün boyunca hijyenik ped kullanımı yararlı olacaktır. Bacakların aşırı açılmaması ve ağır spor aktivitelerinden kaçınılması gerekir. Ayrıca vajen bölgesine gelebilecek darbelerden de kaçınılması gerekir.

Kabızlık dikişlerin en büyük düşmanıdır. Kabızlığa neden olacak şeylerden kaçınılması gerekir. Eğer kabız olma durumu varsa bu durumun giderilmesi için derhal doktora başvurulmalıdır. Bağırsağı yumuşatıcı besinler tercih edilmelidir ve bu besinler bir hafta boyunca tüketilmelidir.

Bir hafta boyunca dikkat edildiği sürece operasyon başarıya ulaşacaktır. Doktor tarafından kişiye bir ya da iki gün boyunca nasıl pansuman yapması gerektiği tarif edilir. Doktorun verdiği tarife göre bir ya da iki gün pansuman yapılması yararlı olacaktır.

Eğer operasyon yaz aylarına denk gelmişse, aşırı sıcaklardan uzak durmak gerekir. Ayrıca havuza ya da denize bir hafta boyunca girilmemesi yararlı olacaktır. Geçici kızlık zarı dikimi operasyonlarından sonra dikkat edilmesi gerekenler yukarıda sıralanmıştır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir