İlişkide Kanama Olmaması Akyurt

İlişkide Kanama Olmaması Akyurt 6

Kadınların genital organlarından gelen kanama türleri farklı nedenlere bağlıdır. İlişkide Kanama Olmaması Akyurt genelde ilk gecede ya da cinsel birleşme sırasında kanama olmaması olarak anlaşılır. Sosyolojik olarak ilk gece kanama olması önemli olduğu için en çok bu konu üzerine dikkat çekilir.

Kadınlarda gerçekleşen kanama olayının kızlık zarının bozulması durumu sonucu oluşan kanama olayından ayırt edilmesi gerekir. Bunun nedeni ilk gece kanama olmaması durumunun sosyolojik açıdan kadınların psikolojisi üzerine olumsuz baskılara neden olmasıdır.

 

Kızlık zarı vajina girişinin birkaç santim gerisinde bulunan, ince kılcal damarlarla kaplı bir zar dokusudur. Ortasında küçük bir delik bulunur. Bu delik sayesinde vajinal akıntılar ve kanama kolaylıkla geçebilir. Bazı kadınlarda nadir de olsa bu delik olmaz ve doğuştan kapalı kızlık zarı söz konusudur. İlk adet kanamasında bu durum tespit edilir ve bu zar yapısı küçük bir operasyonla alınır.

Kanama türleri arasında adet kanamasını saymıyoruz, çünkü bu zaten bilinen bir durumdur ve diğerlerinden kolaylıkla ayırt edilebilir.

Kanama olmamasının belli başlı tespit edilen nedenleri bulunuyor. Bu nedenlerin ayrıntılı bir şekilde incelenmesi gerekir.

 İlişkide Neden Kanama Gerçekleşmez

Hastalık ya da birçok durumda vajinal kanamalar aslında gerçekleşir. Kanama olmamasının belli başlı nedenleri arasında asıl önemli olan kızlık zarının yapısı gelir. İlişkide Kanama Olmaması Akyurt özellikle ilk gecede ya da ilk olarak yaşanacak olan cinsel birleşmede, kızlık zarı yapısı ile doğrudan ilişkilidir.

Kızlık zarı yapısı tıpkı parmak izlerinin her insanda ayrı olması gibi, her kadında farklı bir yapıdadır.

Bazı kadınlarda doğuştan kızlık zarı bulunmaz. Bunun tespiti ancak uzman bir jinekolog muayenesi ile mümkündür. Bu tür zar yapısına sahip olan kadınlarda ilk gecede ya da cinsel birleşmede kanama olmayabilir.

Elastik bir yapıya sahip kızlık zarı türünde penis girişinde zar yapısı daha da esner ve yırtılma olayı gerçekleşmez. Kızlık zarı olmasına rağmen yırtılma ya da bozulma olmadığından dolayı kanama da meydana gelmez. Bu tür zar yapısına sahip kadınlar ilk gecelerinde özellikle şiddetli psikolojik baskıya maruz kalırlar. Kapsamlı bir jinekolojik muayene sonucunda bu durum rahatlıkla anlaşılabilir.

Bazı kadınlarda ise ince ve zayıf kılcal damarların yer aldığı bir zar yapısı söz konusudur. Bu tür bir zar yapısı yırtılsa bile çok az bir miktar kanama meydana gelir. Genelde oluşan kanama vajina içerisinde kalır ve bir sonraki adet kanaması ile birlikte dışarıya atılır. Dışarıya atılan bu oluşumu ped üzerinde tespit etmek ise oldukça kolaydır. Uzun bir süre içeride fark edilmeden kaldığı için kahverengi bir renge sahiptir ve katı bir haldedir.

Evliliklerde ilk gecede kan gelmemesi durumu genelde kadının bakire olmadığı yönünde bir algının oluşmasına neden olur. Bu durumda kalan birçok kadın, psikolojik olarak baskılara maruz kalır.

Oysa ki kanama olmamasının nedenleri birkaç madde ile yukarıda anlatılmıştır. Ön yargıda bulunmadan önce basit bir jinekolojik muayene yaptırılması gerekebilir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir