İlk Gece Korkusu Yaşayanlar

İlk Gece Korkusu Yaşayanlar 6

Cinsellik hakkında yeteri kadar bilgi sahibi olunmaması, ilk gece korkularını da su yüzüne çıkarır. Toplum yapısından kaynaklanan ve cinsellik hakkında yanlış bilgilere sahip olan bir kadında da aynı durumu görebiliriz. İlk Gece Korkusu Yaşayanlar çoğu zaman hurafe diyebileceğimiz, cinsellik fobisinden kaynaklanır. Ailede yaşanan şiddet, cinsel istismar durumları çoğu zaman bu korkunun ilk ilişki sırasında ortaya çıkmasına neden olur. Ayrıca kişi doğrudan bu durumlar ile karşılaşmasa bile tanık olması da yeterli olur. Bu durumda da ilk ilişkilerde, özellikle cinsel birleşmelerde istemsiz kasılmalar görülebilir.

 

 

Olayın öncesi olduğu gibi, sonrası da vardır. Genelde ilk gecede yapılan yanlış uygulamalar da bu korkunun oluşmasına neden olur. Ön sevişme yapılmadan cinsel birleşmenin yaşanması, sert cinsel birleşmeler, nedenlerden sadece bir kaçıdır.

Bu ve bunun gibi nedenlerden dolayı birçok kadın, depresyon tehlikesi ile karşı karşıya kalabilir. Cinsel partnerin bu konudaki tutumu, depresyonu tetikleyen en önemli unsurdur.

İlk Gece Korkusu Yaşayanların, Cinsel İlişkide Yaptıkları Yanlışlar

Cinsel bilginin yanlış olması, olmaması ya da yeterli bilgi sahibi olunmaması, ilk gecede birçok yanlışın yapılmasına neden olur. İlk Gece Korkusu Yaşayanlar, cinsel birleşme sırasında yapılan hataları yaparlar.

Öncelikle kadınların duygusal açıdan erkeklerden farklı olduğunun bilinmesi gerekir. Birçok kadın cinsel organları hakkında bilgi sahibi değildir. İşlevi hakkında da bilgi sahibi değillerdir. Aynı durum erkekler için de geçerlidir.

Bir diğer önemli konu da kızlık zarıdır. Toplumda bekaret ile doğrudan ilişkilendirilen kızlık zarının bozulması, bekaretin bozulması olarak algılanır. Bu yüzden ilk gecede kanama olmaması, çoğu zaman probleme neden olur. Kızlık zarı yapısı her kadında farklıdır ve her kadında tıpkı parmak izi gibi farklı şekillerde bulunur.

Bazı kadınlarda esnek yapıda olan kızlık zarı yapısı, cinsel birleşme olsa dahi kanama oluşmamasının nedenidir. Esnek yapıda olan kızlık zarı ancak doğum ya da kürtaj gibi olaylar sonucunda bozulur ve ancak o zaman kanama meydana gelir.

Bazı kızlık zarı yapısı da ince ve zayıf kılcal damarları bünyesinde bulundurur. Bu sebeple cinsel birleşme gerçekleşse bile zar yapısının bozulduğu fark edilmez. Daha doğrusu kanama meydana gelir ve zar yapısı bozulur ancak kanama dışarıdan fark edilmez ya da görülmez.

İlk gece korkusu çoğu zaman cinsel birleşmede aşırıya kaçılması ile birlikte daha da artar. Bazı durumlarda vajinismus başlangıcı da ilk gece cinsel birleşme sonucunda oluşabilir. Zar yapısı kalın kenarlı olan kadınlarda bu durumu görebiliriz. Kalın kenarlı zar yapısı cinsel birleşmeyi imkansız hale getiren bir unsurdur.

Eğer zorlama ve aniden yapılan bir hareket olursa, yırtılan kızlık zarından aşırı derecede kan akışı meydana gelir. Çoğu zaman bu durumda kadın acile götürülür ve zar yapısı operasyonla yeniden düzeltilir. Bu durum çoğu zaman Coit adı verilen yırtıklarda sıklıkla görülür.

 

MUTLAKA OKUMALISIN! Kızlık Zarı Nasıl Yırtılır

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir