İlk Gece Korkusu

İlk Gece Korkusu 5

Çiftlerin ilk geceleri özeldir ve bu gecede yaşanan cinsel ilişkiler, geriye kalan zaman boyunca ilişkileri ciddi bir biçimde etkiler. İlk Gece Korkusu çoğu zaman su yüzüne çıkmamış sorunların ortaya çıkmasını sağlar. Aynı durum Yozgat ilinde olduğu gibi tüm illerde yaşayan çiftler için de geçerlidir.

 

Çoğu erkek ve kadın cinsel ilişki hakkında yeteri kadar bilgi sahibi olmadığı için ya da yanlış bilgilere sahip oldukları için, birçok şeyi yanlış yaparlar. Ön sevişme olmadan cinsel birleşmeye başlanması, bu yanlışlardan yalnızca bir tanesidir.

Bazı kadınlarda vajinismus hastalığı denilen sorun yüzünden cinsel birleşme yaşanamayabilir. Çoğu zaman yapılmayan ön sevişme de ve erkeğin tecrübesizliği, hastalığı körükleyici niteliktedir. vajinismus hastalığının nedenleri kadınlarda küçük yaşlarda yaşanan cinsel travmalar ya da yanlış bilgilendirmelerdir.

Bu hastalık nedeni ile kadın ilk gece de baştan gergin bir durumdadır. Cinsellik hakkında yanlış bilgilendirilen ya da hiçbir şey bilmeyen erkek partner bu gerginliği artırıcı hareketler sergiler.

Bu yüzden ilk gecede her iki tarafında sergileyeceği tavırlar oldukça önemlidir.

İlk Gecede Kızlık Zarı Etkisi

İlk gece yaşanacak kötü durumların bir diğer nedeni ise kızlık zarıdır. Bazı kadınlarda vajinismus hastalığı olmayabilir. Gayet sağlıklı bir yapıya sahip olabilir. Ancak kızlık zarı bazı kadınlarda kalın kenarlıdır ya da girintili bir yapıya sahiptir. İlk Gece Korkusu cinsel birleşme sırasında zar yapısından dolayı kadın zorlanır.

Eğer cinsel birleşme zorlama yolu ile ya da şiddetli bir şekilde olursa aşırı kanama meydana gelir.

Bazı durumlarda ise cinsel birleşme meydana gelmez. Bunun nedeni vajen bölgesinde oluşan aşırı ağrı ve sancılardır. Kızlık zarı yapısının kalın olmasından dolayı, kadın cinsel birleşmeye izin vermez.

Kızlık zarı girintili yapıya sahip olan kadınlarda da aynı durum söz konusudur. Hatta zorlama nedeniyle meydana gelen aşırı kanamalardan sonra, vajinismus hastalığı ortaya çıkabilir. Bu durum bir tür cinsel travma olarak görülebilir.

Bu gibi durumlarda genelde kadına acil olarak müdahale edilir.

İlk gece de bazı durumlarda hiç kanama olayı meydana gelmez. Bu durumun nedeni, kızlık zarının esnek bir yapıya sahip olmasıdır. Erkek partnerler genelde bu durumu yanlış yorumlarlar. Daha öncesinden kadının cinsel birleşme yaşandığı şeklinde yorumlanan bu durumdan dolayı birçok kadının zarar görme ihtimali bulunur.

İşte bu gibi nedenlerden dolayı ilk gece oldukça önemlidir. İlk gecede yaşananlar bir anlamda evliliğin devam etmesi ya da etmemesi şeklinde gelişmelerin ortaya çıkmasına neden olur.

Bu yüzden çiftlerin cinsellik hakkında daha öncesinden doğru bilgilere sahip olması gerekir. Bu bilgiler birçok durumda hayati bir öneme sahiptir. Toplum sağlığının da devam edebilmesi doğru ve sağlıklı bilgilerin edinilmesi ile sağlanır.

Yanlış anlaşılmalar ve yanlış bilgiler yüzünden birçok ülkede, kadınlar haksız muameleler ile karşı karşıya kalmakta ve hatta hayatları sonlandırılmaktadır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir