Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Nallıhan

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Nallıhan 5

Kızlık zarı dikimi operasyonları iki teknikle yapılır. Bunlardan bir tanesi de kalıcı kızlık zarı dikimidir. Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Nallıhan operasyonlarında en çok tercih edilen teknik ise Flep tekniğidir.

Flep vajina duvarındaki dokuya verilen isimdir. Kalıcı kızlık zarı dikiminde öncelikle hasta kapsamlı bir şekilde muayene edilir. Muayenede kişinin yapısal özellikleri ortaya konulur. Daha sonrasında hangi yöntemin uygulanacağına karar verilir. Ayrıca muayenede kişinin genel anesteziye karşı alerjisinin olup olmadığı da belirlenir. Bazı hastalar ameliyat korkusundan dolayı genel anestezi altında operasyonu geçirmek isteyebilir.

 

Günümüzde lokal anestezi ile yapılan kalıcı kızlık zarı yöntemine, lokal anestezi ile beraber kullanılabilecek yöntemler de eklendi. Operasyon yapılacak olan bölgeyi uyuşturan spreyler sayesinde, ameliyat korkusu olan hastaların sorunu çözüme kavuşturulmuştur.

Kalıcı kızlık zarı operasyonları ortalama olarak 10-15 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleştirilir. Bazı kadınlar bu operasyonlara ilave olarak vajina daraltma operasyonlarının da eklenmesini ister. Bu durumda süreye bir 20 dakika daha ilave edilir.

Operasyon sırasında uzman bir hemşire, kişiye sürekli olarak refakat eder. Psikolojik açıdan aynı zamanda hastaya destek verir. Flep adı verilen doku, vajinanın yapısına göre vajina duvarından bir ya da birkaç yerden kaldırılır ve vajina girişinde birleştirilir. Birleştirilen doku, özel dikiş iplikleri ile dikilir ve operasyon tamamlanmış olur.

Kızlık Zarı Operasyonundan Sonra Yapılması Gerekenler

Kalıcı kızlık zarı operasyonları genel olarak uzun vadede evlilik düşünen kadınların tercihidir. Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Nallıhan operasyonundan sonra kişi günlük yaşamına devam edebilir. Eğer operasyon genel anestezi altında yapılmışsa, kişinin bir gün boyunca dinlenmesi tavsiye edilir.

Ayrıca operasyondan sonra bir hafta boyunca kişinin ayakta çok fazla durmaması gerekir. Bir hafta boyunca hijyenik ped kullanılması gerekir. Bunun nedeni, vajen bölgesinde oluşabilecek enfeksiyonların önlenmesidir. Ayrıca hijyenik ped vajen bölgesinin kuru kalmasını sağlayacaktır.

Dikişler yaklaşık olarak bir ay sonra vücut tarafından emilir ve operasyon yapılan yer kaynamış olur. Bu yüzden bu süre zarfında bacakların aşırı derece açılmaması gerekir. Ayrıca ağır sporlardan bu süre zarfından kaçınmak gerekir. At biniciliği, jimnastik ve uzak doğu sporları gibi bacakları ve vajen bölgesini aşırı derece zorlayan etkinliklerden bir süre uzak durulması gerekir.

Enfeksiyon riskine karşı doktor tarafından kişiye bir süre kullanılmak üzere antibiyotik yazılabilir. Ayrıca operasyondan sonra oluşabilecek ağrı ve sızılara karşı da ağrı kesiciler yazılabilir. Doktorun yazdığı bu ilaçların düzenli olarak kullanılması gerekir.

Operasyon öncesinde uzman jinekolog, kişiyi kızlık zarı yapısı ve muayene sonuçları hakkında bilgilendirir. Aynı şekilde operasyondan sonra da kişinin dikkat etmesi gereken konularda uzman jinekolog uyarır.

Kalıcı kızlık zarı yöntemi son derece güvenilir ve riski olmayan bir operasyondur. Operasyondan sonra yukarıda sayılan konulara dikkat edildiği sürece, operasyon başarılı olmuş demektir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir