Kızlık Zarı Bozulması Nasıl Olur?

Kızlık Zarı Bozulması Nasıl Olur? 4

Kızlık zarının bozulup bozulmadığı dışarıdan anlaşılan bir durum değildir. Genelde ülkemizde ayna yardımı ile zarın bozulup bozulmadığı tespit edilmeye çalışılıyor. Ayna yöntemi ile zarın bozulup bozulmadığı anlaşılamaz.Kızlık zarının yapısı farklı türde olduğu için kızlık zarının bozulduğunun anlaşılması ancak uzman bir jinekolog muayenesinde ortaya çıkan bir durumdur. Kızlık zarı bozulması nasıl olur? sorusuna cevap arayanlar için verilecek en iyi cevaptır.

 

Kanamanın birçok nedeni olabilir. Vajinadan gelen kan her zaman için kızlık zarının bozulduğunun işareti değildir. Cinsel birleşme sırasında genellikle kızlık zarı bozulur ve az bir miktar kanama meydana gelir. Ancak cinsel ilişki sırasında kanama meydana gelmesinin başka nedenleri de olabilir. Aşırı zorlama sonucunda vajina duvarlarında meydana gelen tahrişlerden kaynaklı kanamalar da meydana gelebilir.

Mastürbasyon sırasında vajinaya parmak sokulması ya da sert bir cisim sokulması durumlarında da kızlık zarı bozulabilir. Kızlık zarının bozulduğunun anlaşılması kişinin ya da kişilerin karar verebileceği bir durum değildir.

Kızlık Zarı Bozulması Muayene ile Anlaşılır mı

Bazı belirtiler kızlık zarının bozulduğunun işareti olabilir. Bu belirtilerden yola çıkarak, kişiler kızlık zarının bozulduğunu varsayabilirler. Ancak sonuç kesin değildir. Cinsel birleşme sırasında az bir miktar kan gelmesi, zarın esnediğinin belirtisi olabilir. Kızlık zarı bozulması nasıl olur? sorusunun cevaplarından bir tanesi de budur.

 

kizlik zari bozulmasi nasil olur 2 - Kızlık Zarı Bozulması Nasıl Olur?

Kalın yapıda olan kızlık zarlarında cinsel birleşme sırasında ağrı ve sancı olabilir. Eğer ani ve aşırı zorlama durumu varsa, aşırı kanama meydana gelebilir. Bu durumda da kızlık zarı bozulmuş olabilir. Ancak aşırı kanama durumunun görülmesi, doktor müdahalesini gerektirir.

Ekstrem aktiviteler ya da ağır sporlarla uğraşan kişilerde, vajinadan kan geliyorsa, kızlık zarı bozulma durumu oluşabilir. Bu durum ile karşılaşan kişilerin uzman bir jinekologdan yardım alması gerekebilir.

Mastürbasyon sırasında, vajinaya parmak ya da sert bir cisim sokulması sonrasında az bir miktar kanama meydana geliyorsa, zarın esnediği düşünülebilir. Kesin sonuç muayene sonucunda belli olur. Bu gibi durumlarda görülen belirtiler, vajinada yanma ve ağrıdır. Kızlık zarının kalın olması durumunda, sert bir cisim ile zorlama durumunda, kasık ağrıları ve kasıklarda çekilme gibi durumlarda görülebilir.

kizlik zari bozulmasi nasil olur 3 - Kızlık Zarı Bozulması Nasıl Olur?

Vajinadan kan gelmesinin bazı ciddi nedenleri de olabilir. Bu gibi durumlarda vakit kaybetmeden uzman bir jinekologdan yardım alınmalıdır.

Bu gönderiyi paylaş