Kızlık zarı dikimi yaptırırken doktor seçiminde nelere dikkat edilmesi gerekir?

Kızlık zarı dikimi yaptırırken doktor seçiminde nelere dikkat edilmesi gerekir? 4

Ülkemizde kadınların bekaretinin önemi büyüktür. Kadınlarda bekaretin göstergesi olarak  kızlık zarının bütünlüğü kabul edilir. Kızlık zarı, anne karnındaki üreme organlarının gelişiminde vajen kanalının oluşması esnasında ortaya çıkan bir doku artığıdır. Op. Dr. Esra Demir Yüzer olarak 9 senelik  devlet hastanesi görevim süresince binlerce kızlık zarı ile ilgili adli rapor yazdım. Kızlık zarı muayenesi  ve dikimi (onarımı) konusunda oldukça tecrübeliyim. 15 senelik kadın hastalıkları ve doğum hayatım boyunca binlerce başarılı kızlık zarı dikimi yaptım. Kızlık zarı dikimi Ankara Kızılay Mithatpaşa Caddesi’ nde bulunan özel muayenehanemde en kaliteli malzemelerle, tamamen steril ve hijyenik koşullarda geçici ( kısa süreli )ve kalıcı (uzun süreli) kızlık zarı dikimi yapılmaktadır. Şu ana kadar hiçbir hastamız hayal kırıklığı yaşamamıştır.

 

 Kızlık Zarı Muayenesi Zor Mudur?

Kızlık zarı muayenesi tamamen ağrısız bir muayenedir.Kızlık zarı vajen girişinin 1-2  cm arkasında yer alır.Jinekolog kızlık zarı muayenesini, iç dudakları yanlara doğru ittirip  ve  dış dudakları hafifçe  kendine doğru çekerek  sadece bakarak yapar. Kızlık zarı muayenesinde hiçbir alet kullanımına gerek yoktur.

Kızlık Zarı Dikimi Ankara Kızılay

Kızlık zarı dikimi Ankara Kızılay bölgesinde de doktor seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler aynıdır.

**Dikkat edilmesi gereken en önemli faktör doktorun tecrübesi  ve kızlık zarı hakkındaki bilgisidir. Genç kızların hayatlarındaki en  önemli anlardan biri olan gerdek gecesinde istenilen kızlık zarı kanamasının olmaması büyük hayal kırıklığı yaşanmasına neden olacaktır.

**Tecrübeli bir jinekolog tarafından onarılan kızlık zarının ameliyatında kullanılacak malzemenin kaliteli olması , ortamın hijyenik ve steril olması önemlidir.

**Kızlık zarı ameliyatı sonrası kişinin kendi öz bakımı ve doktorunun verdiği ilaçlar ve önerilerine tam uyumu iyileşme sürecinin iyi olmasında önemlidir.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi Nedir ?

   Geçici kızlık zarı dikimi cinsel ilişkiden en fazla 3 gün öncesinden yapılan kızlık zarı dikimidir. Çok ince dikiş materyalleri kullanılarak vajen girişi daraltıcı dikişler atılır ve penisin vajene girişinde kanama sağlanır.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

   Kalıcı kızlık zarı dikiminde vajen girişi kalıcı olarak daraltılır. Bu tip kızlık zarı dikiminde ister 1 yıl ister 10 yıl sonra olsun mutlaka kanama sağlanır.

Kızlık Zarının Dikildiği Anlaşılır Mı?

  Kızlık zarının dikildiği partner tarafından anlaşılmaz ancak jinekolog veya adli tıp doktoru tarafından anlaşılabilir.

 

MUTLAKA OKUMALISIN! Kızlık Zarı Dikimi Sakarya

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir