Kızlık Zarı Dikimi Antalya

Kızlık Zarı Dikimi Antalya 4

Kızlık zarı muayenesi niçin Türkiye ‘de önemlidir? Çünkü Türkiye ‘deki ahlaki değerler, gelenek ve göreneklere göre bekaret önem arzeder. Kızlık zarı da kadınlarda bekaret göstergesi olarak kabul edilir. Ülkemizde kızlık zarı bu kadar önemliyken muayenesi  ve onarımı (kızlık zarı dikimi) da oldukça önemlidir. Kızlık zarı dikimi Antalya ilinde de aynı tekniklerle yapılır. Bizim kliniğimize Akdeniz bölgesinin pek çok ilinden Antalya, Isparta, Kahramanmaraş, Hatay, Mersin, Osmaniye, Burdur, Adana‘dan kızlık zarı muayenesi ve kızlık zarı dikimi için başvurmaktadırlar.

 

Kızlık zarı dikiminde başarı, jinekoloğun tecrübesi, kızlık zarı dikiminin yapıldığı yerin sterilitesi, kullanılan materyallerin kalitesi ile doğru orantılıdır. Antalya ve civarındaki Mersin, Isparta ve Burdur ‘dan ve diğer Akdeniz bölgesindeki illerden gelen hastalarımızın kızlık zarı dikimi(kızlık zarı onarımı,kızlık zarı tamiri ) işleminden sonra aynı gün memleketlerine dönebilirler. Ancak Ankara ‘da  bir gece kalmak isteyen hastalar için konaklamada da yardımcı olmaktayız.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi

Cinsel ilişkiden en fazla 3 gün önce atılan dikimdir. Bu işlemde lokal anestezi yeterli olacaktır. Ancak hastanın isteğiyle  genel anestezi  de uygulanabilir. Vajen girişine atılan bir dikişle vajen girişi daraltılır ve böylece  cinsel ilişkide kanama sağlanmış olur.

Kalıcı  Kızlık Zarı Dikimi

Uzun süreli bir kızlık zarı dikimi işlemidir. Bu  işlemdeflep yöntemi veya vajen girişini kalıcı olarak daraltacak bir işlem yapılır. Lokal veya genel  anestezi ile yapılabilir.

Her iki yöntemin de tecrübeli ellerde başarı şansı çok yüksektir.Hastaya düşen kızlık zarı dikimi sonrası doktorun önerdiği ilacalar düzenli kullanılmalı, kişisel hijyenine dikkat etmeli ve kontrollerine mutlaka gelmelidir.

Özet olarak kızlık zarı tipini merak eden veya şüpheli bir travma, sevişme sonrası  kızlık zarının zarar görüp görmediğini merak eden kızlar kızlık zarı muayenesine başvurabilirler. Kızlık zarı dikiminin  başarılı olması için işlemin yapılacağı yerin mutlaka iyi araştırılarak karar verilmesi gerekir. Kızlık zarı dikimi Antalya ilinde de yapılabilmektedir.

 

MUTLAKA OKUMALISIN! Kızlık Zarı Dikimi Eskişehir

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir