Kızlık Zarı Dikimi Ayaş

Kızlık Zarı Dikimi Ayaş 5

Kızlık zarı dikimi ülkemizin doğusunda batısına oranla daha fazla yaptırılan işlemlerdendir. Kızlık Zarı Dikimi Ayaş gibi bir sorunun cevabı birden fazla olarak verilebilir. Doğuda cinsellik ve bekaret konuları tabu olarak görüldüğü için bu bölgelerde zar dikimi işlemleri daha fazla oluyor.

 

Özellikle bu bölgelerde bu tür operasyonlar, küçük operasyonlar altında kayıtlara giriyor ve fazla detay verilmiyor. Ancak dünyada olduğu gibi ülkemizde de bu tür operasyonlar yasal olarak yapılıyor. Ancak bu tür operasyonların yasal olabilmeleri için işin uzmanları tarafından yapılmaları şarttır. Uzman jinekologlar, kadın doğum uzmanları ve bazı durumlarda plastik cerrahlar tarafından bu işlemler yapılıyor.

Ancak 18 yaşın altındaki kişilerin tek başlarına bu tür operasyonları yaptırmaları yasaktır. Ailelerinin yazılı izni gerekir. Genelde 18 yaşın altındaki kızlar bu tür operasyonları yaptırırken yanında annelerini getiriyorlar.

Operasyonu yapacak doktorun kişiyi reddetme hakkı var. Ancak bu durum hiç yaşanmıyor diyebiliriz. Eğer hekim operasyonu riskli gördüğü bir durum hissederse sorumluluk almamak adına reddedebiliyor.

Özellikle 18 yaşın altında tek başına gelen kişilerde bu durum yaşanıyor diyebiliriz.

Operasyon Talebinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Operasyon talebinde bulunmadan ya da operasyon yaptırmadan önce dikkat edilmesi gereken konular bulunuyor. Kızlık Zarı Dikimi Ayaş sorusuna daha öncesinden evet cevabı vermiştik. Ancak bazı şartlar yerine geldiğinde operasyonlar yapılabiliyor.

Eğer adli bir durum söz konusu ise operasyon ailenin izni ile yapılabiliyor. Eğer kişi 18 yaşından büyükse kişinin yazılı izni alınarak da operasyonlar yapılabiliyor. Adli durumlarda hazırlanması gereken raporları adli tıp uzmanları düzenliyor ve kontrol ediyor.

Yetkisi olmayan ya da bu konuda tecrübesi olmayan kişilere bu tür operasyonların yaptırılmaması gerekiyor. Her ne kadar operasyonlar yapılsa da sorumluluk tamamen operasyonu yaptıran kişide oluyor.

Bu yüzden kişi operasyona girmeden önce bazı belgeler doldurmak zorundadır. Bunun yanı sıra operasyonu yapacak doktor, operasyon hakkında kişiyi bilgilendiriyor.

Kızlık zarı operasyonları birçok yönden suç işlenmesini engelleyici bir pozisyondadır. Yukarıda anlattığımız şartlar yerine getirildiğinde yaptırılması yasaldır ve herhangi bir riski yoktur. Operasyonlar oldukça kısa sürer ve kişi aynı gün içerisinde günlük yaşantısına devam edebilir. Birçok kadının bu tür operasyonları tercih etmesinin nedeni budur.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir