300-320 exam detail 2V0 dumps 300-206 senss pdf 70-347 exam questions 98-379 exam guide

Kızlık Zarı Blog

Kızlık zarı dikimi bilgi

Hassas yapıda olan kızlık zarı birçok nedenden dolayı yırtılabiliyor. Sosyolojik olarak önemli olduğu için her ne sebeple olursa olsun, kızlık zarının bozulması çoğu kez yanlış anlaşılmaları da beraberinde getiriyor. Günümüzde birçok kadın sosyolojik nedenlerden dolayı, kızlık zarı dikimi bilgi yaptırıyor.

 

Dünyada ve ülkemizde uygulanan iki tür kızlık zarı dikimi yöntemi bulunuyor. geçici kızlık zarı yöntemi genelde evliliğe bir hafta kala tercih ediliyor. Kalıcı kızlık zarı yönteminde ise zamanın bir önemi olmuyor. Aradan yıllar geçse bile yöntem sağlıklı bir şekilde yapılabiliyor.

Kızlık zarı dikimi bilgi, Operasyonlar Nasıl Yapılır?

Ülkemizde ve dünyada en çok uygulanan kızlık zarı dikimi bilgi olarak kalıcı olanlardır. Kalıcı kızlık zarı dikimi operasyonlarında zaman önemli değildir. Doğum ya da kürtaj yaptırılsa bile ya da aradan yıllar geçse bile yöntem güvenli bir şekilde uygulanabilir.

Kalıcı kızlık zarı dikiminde en çok uygulanan yöntem ise Flep yöntemidir. Flep bir tür doku kaldırma işlemidir. Kızlık zarının bulunduğu vajina içerisindeki duvarın üst ya da alt kısımlarından kaldırılan dokular, orta kısımda birleştirilir. Bu yöntemde bir anlamda kızlık zarı dokusu yeniden elde edilir.

Güvenli bir yöntemdir ve yöntemin uygulanışından yıllar sonra bile kanama meydana gelebilir. Yöntem 10-15 dakika kadar sürer. Yöntemde lazer ışınları da kullanılabilir. Lazer ışınları genelde yakma işlemlerinde kullanılır. Bu yöntemde kesinlikle risk söz konusu değildir.

Kişi operasyondan sonra günlük yaşantısına dönebilir. Genelde lokal anestezi altında yapılır. Ancak bazı kişilerin operasyon korkusu vardır ve genel anestezi yöntemini tercih edebilirler. Bu durumda operasyon gününde en az 6 saat öncesinden aç ve susuz kalınması gereklidir. Günümüzde kullanılan ve lokal etki gösteren spreyler ile çoğunlukla bu tür işlemler için genel anesteziye gerek kalmaz. Lokal anestezide kullanılan iğne, bölgeye uygulanmadan önce spreyle bu bölge uyuşturulur ve iğnenin etkisi hissedilmez.

Geçici kızlık zarı yönteminde kişinin yırtılan zar dokusu kullanılır. Bazı durumlarda zar dokusu kullanılmayacak derecede hasar görmüş olabilir. Bu durumda kalıcı kızlık zarı yöntemi tercih edilir. Geçici kızlık zarı yönteminde var olan doku, bir yerden ya da birkaç yerden kaldırılarak orta kısımda birleştirilir ve dikilir. Böylelikle vajina girişi daraltılmış olur.

Geçici kızlık zarı yöntemi de yaklaşık olarak 10-15 dakika bir zaman aralığında yapılır. Eğer yönteme, vajina daraltma işlemi de eklenecek olursa bir 20 dakika daha ilave edilmesi gerekir. kızlık zarı dikimi bilgi edinme açısından önemli bir konudur.

Bu gönderiyi paylaş