Kızlık Zarı Dikimi Çankırı

Kızlık Zarı Dikimi Çankırı 5

Birçok nedenden dolayı kızlık zarı yırtılmaları görülebiliyor. Günümüzde teknolojinin ve cerrahi alanda uygulanan tekniklerin gelişmesi ile birlikte, kızlık zarı dikimi operasyonları başarı ile yapılabiliyor. Kızlık Zarı Dikimi Çankırı dikkat edilmesi gereken bazı konular var. Operasyon geçiren kişi bu konulara dikkat ederse, operasyonun başarısına katkıda bulunacaktır.

 

Kızlık zarı dikimi iki şekilde yapılır. Geçici kızlık zarı dikimi genelde evliliğe bir hafta kala tercih edilen bir yöntemdir. Bu yöntemde mevcut olan zar dokusu, bir ya da birkaç yerden birleştirilir. Bu yöntemden sonra cinsel ilişkiye çok az bir zaman kaldığı için bazı basit önlemler ile operasyon başarısı elde edilebilir.

Günlük olarak hijyenik ped kullanılması, vajen bölgesinin kuru kalmasını sağlayacak ve enfeksiyon riskini azaltacaktır. Eğer doktorunuz enfeksiyon riskine karşı antibiyotik kullanımını önermişse, düzenli olarak kullanmalısınız. Ayrıca operasyondan sonra hafif ağrılar görülebilir. Bu durum içinde doktorunuzun size yazacağı ağrı kesicileri kullanmanız yararlı olacaktır.

Aşırı hareketlerden kaçınılması, zar dokusuna atılan dikişlerin güvenliği için önemlidir. Dikişler yaklaşık olarak bir hafta süresince yavaşça kaynamaya başlar ve bir haftanın sonunda kaybolma eğilimi gösterirler.

Aşırı soğuk ya da aşırı sıcak sudan da bir müddet uzak durmak gerekir. Özellikle tuzlu ve aşırı sıcak sular, atılan dikişleri etkiler.

Kızlık Zarı Dikimi Çankırı, Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı dikiminde bir diğer yöntem ise kalıcı kızlık zarı yöntemidir. Bu yöntemde en sık kullanılan teknik, Flep tekniğidir. Mevcut olan zar yapısının kullanılmadığı durumlarda etkili olan bir yöntemdir. Kızlık Zarı Dikimi Çankırı dikkat edilmesi gerekenler ise genelde geçici kızlık zarı yönteminden sonra yapılacaklar ile aynıdır.

Kalıcı kızlık zarı dikiminde zaman sorunu yoktur. İstenildiği zaman yaptırılabilir ve genelde uzun vadede evlilik planları olanlar tarafından tercih edilir. Bu yöntemde atılan dikişlerin kaynama süresi 20-25 gün kadardır. Bu süreden sonra dikiş iplikleri, vücut tarafından emilir.

Bu süreye kadar aşırı soğuk ya da aşırı sıcak sudan kaçınılması gerekir. Ilık su ile operasyondan birkaç gün sonra banyo yapılabilir. günlük olarak bir hafta boyunca hijyenik ped kullanılması gerekir. Hijyenik pedin üzerinde hafif kan lekeleri görülmesi normaldir.

Bu yöntemden sonra da aşırı hareketlerden kaçınılması gerekir. Bacakların fazla açılmaması önemlidir. Ağır kaldırmak ilk bir hafta boyunca yasaktır.

 

MUTLAKA OKUMALISIN! Kızlık Zarı Dikimi Karabük

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir