Kızlık Zarı Dikimi Çorum

Kızlık Zarı Dikimi Çorum 5

Kadınların anatomik yapılarından dolayı genital organlarında bir takım kanamalar meydana gelebilir. Bu kanamaların birden fazla nedeni olabilir. Kızlık Zarı Dikimi Çorum kanama durumlarını bazı sınıflara ayırabiliriz.

 

Hastalıklardan dolayı gerçekleşen kanamalar, kızlık zarı nedeniyle oluşan kanamalar ve düzenli olarak gerçekleşen ve kadınların anatomik yapısından kaynaklanan kanamalar şeklinde oluşan kanamaları sınıflandırmamız mümkündür.

Kızlık Zarı Dikimi Çorum, Kanama Nedenleri

Çeşitli hastalıklardan dolayı meydana gelen kanama durumları bazı durumlarda kızlık zarı nedeniyle oluşuyor zannedilebilir. Kızlık Zarı Dikimi Çorum kanama durumları genel olarak bazı eylemlerin gerçekleşmesi ile meydana gelir.

Bu durum kesin olarak ayrıntılı jinekolojik muayeneler sonucunda belirlenebilir. Ancak bazı belirtilerden dolayı şüphelenilmesi durumu biraz daha açıklığa kavuşturucu niteliktedir. mesela mastürbasyon sırasında gelen kanama durumlarında büyük ihtimalle, kızlık zarına zarar verilmiş olabilir.

Doğuştan gelen ya da sonradan meydana gelen hastalıklardan dolayı, sebepsiz yere oluşan kanamalar, hastalığa işaret ediyor olabilir. Bu durum istisnai olarak bazı kadınlarda görülebilir.

Vajen bölgesine gelen darbelerden sonra oluşan kanamalarda bir anlamda kızlık zarının zarar gördüğüne işaret olabilir. Eğer kanama şiddetli ise ve dayanılmaz ağrılar söz konusu ise büyük ihtimalle kızlık zarı yapısı kalındır ve şiddetli kanamanın nedeni bu olabilir.

Olası kaza ihtimalleri; bisiklet binerken, ata binme sırasında, çeşitli nedenlerden dolayı yaşanan düşmelerden sonra yaşanabilir.

Bazı durumlarda cinsel birleşmeler sonucunda kanama meydana gelebilir. Yüksek oranda kızlık zarının yapısının bozulduğu bu durumda düşünülebilir. Ancak bazı durumlarda yaşanan cinsel birleşmenin şiddetinden dolayı vajina duvarında meydana gelen tahrişlerden dolayı da kanama durumu görülebilir.

Kızlık  zarının yapısının bozulması ile ilgili bir şüphe varsa, kontrol amacıyla uzman bir jinekoloğa muayene olunmasında yarar vardır. Bazı kadınların zar yapısı esnek olduğundan dolayı, vajen bölgesinden gelen kanama zarın yırtılması olarak yorumlanabilir. Bu durum ancak kapsamlı bir muayene sonucunda belirlenebilir.

Bazı kadınlarda ise zar yapısı zayıf kılcal damarlarla kaplıdır. Kanama meydana gelse bile çok az bir miktar oluşur ve çoğu zaman kan pıhtısı şeklinde görülür. Bu kan pıhtısı vajina içerisinde kalır ve adet kanaması ile birlikte ortaya çıkar. Bu kan pıhtısını adet kanından ayırabilmek oldukça kolaydır.

Birçok durumda uzun bir zaman, vajina içerisinde beklediği için katı bir hal alır ve koyu kahverengi rengini alır. Hijyenik ped üzerinde böyle bir durumla karşılaşıldığında, muayene için uzman jinekoloğa başvurulabilir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir