Kızlık Zarı Dikimi Çubuk

Kızlık Zarı Dikimi Çubuk 6

Kızlık zarı birçok toplumda sosyolojik etkileri olan bir olgudur. Kızlık zarının bakirelik ile doğrudan ilişkilendirilmesi sonucunda birçok kadın ağır psikolojik durumlar ile karşı karşıya kalırlar. Kızlık Zarı Dikimi Çubuk olgusu bu yönü ile ayrıntılı bir şekilde ele alınmalıdır. Kızlık zarı yapısı hakkında yeterli derecede bilgi edinilmesi durumunda, kadınlar üzerindeki psikolojik etki de azalacaktır.

 

Birçok toplumda kadınlar ilk gece kanama olmaması durumunda dolayı ağır bir şekilde cezalandırılırlar. Bu cezaların bazıları psikolojik, bazıları ise fizyolojik olarak gerçekleşir. İlk gece kanama olmaması, kadının öncelikle ailesi tarafından bekaretini daha önceden kaybetmesi şeklinde yorumlanır.

Fizyolojik baskıların şiddeti bazen o kadar çok olur ki birçok kadın bu durumdan sonra intihar eder. Toplumda aile yapısının da bozulmasına neden olacak kadar ciddi olan bu konuda, bilgi eksikliği hayret edilecek konulardan bir tanesidir.

Yakın zamana kadar kadınlarda kızlık zarı yapısının farklı olduğu ve bazı kadınlarda daha önceden cinsel birleşme yaşamasa bile, ilk gecede kanama olmadığı bilinmiyordu. Ancak yapılan kapsamlı araştırmalar bu durumu ortaya koydu.

Kızlık Zarı Dikim Operasyonları

Tüm bu fizyolojik ve psikolojik baskılardan dolayı, tıpta ilerlemenin de etkisi ile kadınlar kızlık zarı dikim operasyonlarını yaptırmaya başladılar. Kızlık Zarı Dikimi Çubuk  dikim operasyonları kısa bir sürede tamamlandığı ve hiçbir riski olmadığı için kadınların en çok tercih ettiği operasyonlardan olmaya başladı.

Bu konuda uzman olan jinekolog doktorlar da kızlık zarı dikimi operasyonlarının giderek yayılmasına katkıda bulundular.

Günümüzde lazer teknolojisinin yardımı ile artık bu tür operasyonlar, kanama olmadan da gerçekleştirilebiliyor. Lokal ve genel anestezinin yardımı ile operasyonlar sorunsuz bir şekilde yapılabiliyor.

Kızlık zarı dikimi operasyonu yaptıran kadınlar aynı gün içerisinde günlük yaşantılarına dönebiliyorlar. Operasyondan önce geçmişten gelen kaygı ve endişelerini, operasyondan sonra tamamen geride bırakabiliyorlar.

Kızlık zarı operasyonları iki şekilde yapılıyor. Geçici kızlık zarı yöntemi genelde evliliğe bir hafta kala bir sürede yaptırılıyor ve tercih ediliyor. Kalıcı kızlık zarı yöntemi ise daha çok uzun vadede evlilik düşünen kişiler tarafından tercih ediliyor.

Kalıcı kızlık zarı yönteminin birçok avantajı bulunuyor. Bu avantajlardan en önemli olanı ise daha öncesinden zar yapısı ne kadar bozuk olursa olsun ya da zar yapısı ne türde olursa olsun, işlemin kolaylıkla gerçekleştirilebilmesidir. Ayrıca bu yöntemde zamanın herhangi bir önemi bulunmuyor.

Geçici kızlık zarı süresi bir hafta ile sınırlı iken, kalıcı yöntem yılları boyunca kullanılabiliyor.

Kalıcı ve geçici kızlık zarı yöntemlerinin başarı ile uygulanmasından dolayı birçok kadın büyük bir psikolojik ve fizyolojik baskıdan kurtuluyor.

Aynı zamanda bu tür operasyonlar toplumdaki yanlış anlaşılmalardan ve bilgi eksikliğinden kaynaklı baskılara da bir son vermiş oluyor.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir