Kızlık Zarı Dikimi Elmadağ

Kızlık Zarı Dikimi Elmadağ 6

Kızlık zarı her zaman ilk ilişkide bozulmayabilir ve kanamayabilir. Kızlık zarı yapısına göre kanama ve bozulma durumu değişkenlik gösterebilir. Kızlık Zarı Dikimi Elmadağ türü esnek yapıda ise penis girişine izin verir ve kanama meydana gelmez. Aynı zamanda da zar yapısı bozulmamış olur.

 

Kızlık zarı vajinanın 1,5-2 cm içerisinde bulunan ve kolayca yırtılabilen bir yapıya sahip olan dokudur. Zengin bir anatomik yapıya sahiptir.

Esnek yapıda olan kızlık zarına geçişe müsait zar adı da verilir. Bu tür zar yapısı ancak doğum ya da kürtaj sırasında bozulabilir.

Bazı zar türleri üzerinde ise çok az sayıda kılcal damar bulunur ve bu damarların yapısı oldukça zayıftır. Kanama olsa dahi dışarı çıkmaz ve zar yapısının bozulduğu anlaşılmaz.

Bazı durumlarda kanama miktarı çok azdır ve leke şeklindedir. Aynı şekilde bazı zar türlerinde ise kanama miktarı oldukça fazladır. Bu durum kılcal damarların sayısına ve yapısına bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Yüksek kenarlı zar türlerinde ya da kalın kenarlı zar türlerinde aşırı derecede kanama gözlenebilir. Bazı durumlarda cerrahi müdahale gerektirecek düzeyde kanama meydana gelebilir. Ancak bu gibi durumlara nadir olarak rastlanır.

Birçok kadında ilk gecede kanamanın fazla olması, küçük yaşlarda aldıkları yanlış cinsel eğitimin sonuçları olarak görülebilir. Kadın bilinçaltında sakladığı korkuları su yüzüne çıkarır ve kendisini aşırı derecede istemsiz olarak kasar. Bu gibi durumlarda penis girişleri Coit yırtıklarına neden olur ve bu durumda aşırı kanamaya yol açar.

Kızlık Zarından Kanama Meydana Gelme Durumları

Kanama miktarı çoğunlukla anatomik nedenler sayılmazsa, kişinin kendisini gevşek bırakması ya da kasması ile doğrudan ilişkilidir. Kızlık Zarı Dikimi Elmadağ türlerinden bazıları vajinismus hastalığına neden olabilir. Bu durum aşırı kanama sonucu ya da kişinin aşırı derecede acı hissetmesi sonucu ortaya çıkabilir.

Birçok durumda normal türde olan kızlık zarlarında çok az acı hissedilir ya da hiç hissedilmez. Bu durum tamamen yaşanan cinsel birleşmenin türüne bağlı olarak değişir. Ön sevişme olmadan ve ani olarak gerçekleşen cinsel birleşmelerde çoğunlukla aşırı derece ağrı ve kanama durumu gözlenebilir.

Kanama miktarı normal şartlarda azdır ve kısa bir süre sonra durur. Bazı durumlarda nadir de olsa zar arkasında bir damarın açığa çıkması kanamanın şiddetli olmasına ve durmamasına neden olabilir. Bu gibi durumlar nadir olarak yaşanır ve cerrahi müdahale gerektirir.

Vajinadan gelen kan kızlık zarının bozulduğu anlamına gelmeyebilir. Bazı durumlarda penisin vajina duvarında yaptığı tahribat sonucunda da kanama meydana gelebilir.

Kızlık zarının yapısının her kadında farklı olması, onun bozulup bozulmadığını anlamayı zorlaştırır. Ancak kapsamlı bir muayene sonucunda zar yapısının bozulduğu anlaşılabilir. Bazı kadınlar ayna yardımı ile zar yapılarının bozulup bozulmadığını kontrol etmek isterler. Ancak bu mümkün değildir.

Kızlık zarı vajinanın oldukça gerisindedir ve tıp eğitimi almamış bir göz bunun kesinlikle anlayamaz.

Deneyimli bir uzman jinekolog tarafından yapılacak basit bir muayene sonrasında, zar yapısının bozulma durumu anlaşılabilir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir