300-320 exam detail 2V0 dumps 300-206 senss pdf 70-347 exam questions 98-379 exam guide

Kızlık Zarı Blog

Kızlık zarı dikimi Eskişehir

Kızlık  zarı , vajen girişinin 1-2 cm gerisinde anne karnında iç genital organların gelişimi sırasında oluşan bir doku artığıdır. Kızlık zarı kişiden kişiye göre değişken yapıdadır. Ancak en çok görülen şekil annular tip denilen halka tarzı kızlık zarıdır. Bunun yanında imperfore , septalı, kribriform, kresentrik ,esnek gibi tipleri de vardır. Türkiye gibi kapalı toplumlarda bekaretin korunması önem taşır. İşte bu yüzden de kızlık zarı muayenesi ve kızlık zarı dikimi Eskişehir ilinden bile  genç kızlar bize başvururlar. İç Anadolu’nun her yerinden Eskişehir, Çorum , Çankırı , Çorum, Kayseri , Kırşehir, Kırıkkale ‘den kızlık zarı dikimi için gelen hastalarımız  olmaktadır.Kızlık zarı ile ilgili muayene ve ameliyatlar gizlilik arzettiğinden başka bir ilde yapılması daha fazla tercih edilmektedir. Ankara  Türkiye ‘nin merkezinde olması ve ulaşım imkanlarının oldukça fazla olması sebebiyle tercih edilen bir il olmaktadır. Özellikle Eskişehir ‘den gelen hastalarımız için hızlı tren imkanının da olması sebebiyle Ankara özellikle tercih edilmektedir.Kızlık zarı dikimi sonrası  hastalarımız aynı gün memleketlerine dönebilirler.

 

Kızlık zarı dikimi Eskişehir, ilinde de iki türlü yapılır:

kızlık zarı dikimi Eskişehir ilinde de aynı yöntemlerle yapılır.

Geçici kızlık zarı dikimi:

Cinsel ilişkiden en fazla 3 gün önceden yapılan bir dikim işlemidir. Vajen girişini daraltacak bir dikiş atılır. Bu işlemde çok ince yumuşak iplikler kullanılır. Böylece partner tarafından asla iplik farkedilmez.

Kalıcı kızlık zarı dikimi:

Bu yöntemde vajen girişi ve kızlık zarı cinsel ilişkide kanama olacak şekilde daraltılır. Kalıcı kızlık zarı dikiminde iyileşme süreci tamamlandıktan sonra cinsel ilişki ne zaman olursa olsun ister 3 ay ister 3 sene farketmez kanama olacaktır.

Kızlık zarı dikimi yaptırırken nelere dikkat edilmelidir?

  • **Kızlık zarı dikiminin yapılacağı yerin hijyen ve sterilizasyon kurallarına uyup uymadığına.
  • **Kızlık zarı dikiminde  kullanılacak materyallerin özellikle ipliklerin kaliteli olmasına .
  • **Kızlık zarı dikimi yapacak doktorun  bu konuda tecrübeli olup olmadığı araştırılmalı.
  • **Kızlık zarı dikimi sonrası doktorun verdiği ilaçlara ve önerilere harfiyen uyulmalı.
  • **Kişisel hijyene dikkat edilmeli.

Özet olarak kızlık zarı dikimi iyi ellerde yapılmadığı takdirde hiç beklenmedik kötü hadiselerle karşılaşılabilir. İşte tam da bu yüzden doğru adreste kızlık zarı dikiminin yapılması gerekmektedir.

Bu gönderiyi paylaş