Kızlık zarı dikimi fiyatı

doctor 11 - Kızlık zarı dikimi fiyatı

Birçok toplumda sosyolojik öneminden dolayı kızlık zarı kadınlar açısından büyük sorunlara yol açar. Özellikle ilk gecede kanama meydana gelmemesi yanlış yorumların yapılmasının nedenidir. Günümüzde teknolojinin ve tıp tekniklerinin gelişmesiyle, kızlık zarı dikimi operasyonları kolayca yapılıyor. Özellikle kalıcı kızlık zarı operasyonları, en çok tercih edilen operasyonlar arasında yer alıyor. Birçok kişi kızlık zarı dikimi fiyatı hakkında soru soruyor ve bu konuda bilgi almak istiyor.

 

Kızlık zarı fiyatlarını medya ortamlarında ya da internet ortamında bulabilmeniz mümkün değildir. Yeni yasaya göre fiyatların bu tür ortamlarda açıklanması yasaktır. Kızlık zarı dikimi fiyatlarını ancak, operasyon yapmaya karar verdiğiniz merkezden yüz yüze görüşmelerde öğrenebilirsiniz.

Kızlık zarı dikimi fiyatı neye göre değişir?

Serbest piyasa koşullarından dolayı, kızlık zarı dikimi fiyatı sabit değildir. Fiyatlar uzman jinekolog doktora göre değişir. Burada doktorun tecrübesi ve uzmanlığı önemlidir. Mikrocerrahi ile yapılan operasyonlar grubunda olduğu için basit görünmesine karşın, hekim açısından son derece zor operasyonlardır.

Bir diğer etkende operasyonun yapılacağı merkezdir. Birçok merkez operasyonlar için gerekli donanıma sahipken, bazıları değildir. Operasyon yapılacak olan merkezin hijyenik olması, gerekli aletlerin bulunması ve yeterli sayıda personelin burada görev yapıyor olması gerekir. Tüm bu hizmetlerinde bir maliyeti vardır. Bu yüzden sağlıklı bir operasyon için iyi merkezlerin seçilmesi gerekir.

Operasyonda kullanılan yöntemler ve aletler de fiyatlara etki eder. Mesela lazer yöntemi ile yapılan kızlık zarı dikimi, normal işlemlere göre biraz daha pahalıdır. Kalıcı kızlık zarı ile yapılan operasyonlar da, geçici kızlık zarı operasyonlarına göre pahalıdır.

Fiyat hakkında operasyon yaptıracağınız merkezdeki, uzman jinekologla görüşebilirsiniz. Birçok durumda uzman jinekologlar, hastalarına her türlü yardımı hiç çekinmeden yaparlar. Operasyonda kullanılan sarf malzemeleri fiyata dahildir ve bu malzemeler için ekstra ücret talep edilmez.

Birçok durumda özellikle geçici kızlık zarı operasyonu yaptırmak isteyen kişiler, aceleci davranıp bu konuda vaatlerde bulunan kişilere giderler. İyi geçmeyen operasyonlardan sonra, tekrar aynı işlemi yaptırmak zorunda kalırlar.

Bu yüzden fiyat araştırmasından ziyade, iyi bir klinik araştırması yapılmalı ve fiyat konusu ikinci planda kalmalıdır.

Büyük şehirlerde fiyatlar, diğer yerlere göre biraz daha pahalı olabilir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir