Kızlık Zarı Dikimi Güdül

Kızlık Zarı Dikimi Güdül 8

Kızlık zarı dikimi operasyonları lazer teknoloji ile birlikte daha kolay bir hale geliyor. Kızlık Zarı Dikimi Güdül , yeni bir teknik olmasına rağmen hem operasyonu yapan cerrahlar, hem de zar dikimi yaptıranlar için büyük kolaylıklar sağlıyor. Ancak lazer ile kızlık zarı dikimi hakkında bilinmesi gereken bazı bilgiler var.

 

Lazer teknolojisi ile kızlık zarı dikimi ve vajina daraltma işlemleri daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilir. Birçoklarının sandığının aksine lazer ile yalnızca kesme ve yakma işlemleri yapılır. Bu yüzden lazer teknolojisi özellikle güzellik sektöründe yaygın olarak kullanılır.

Lazerin avantajı, kanama miktarını azaltması ve iyileşmenin daha çabuk olmasını sağlamasıdır. Kanama ya da ağrı gibi yan etkiler olmadan işlem sorunsuz bir şekilde yapılabilir.

Kızlık zarı operasyonlarında kullanılan ameliyat ipliklerine gerek kalmadan birleştirme işlemi, lazer ışınları yardımı ile yapılabiliyor.

Geçici kızlık zarı operasyonlarında bir hafta olan iyileşme süresi, lazer yöntemi ile daha kısa bir sürede gerçekleşebiliyor.

Lazer ışınları kalıcı kızlık zarı yönteminde kullanılan Flep tekniğinde de yardımcı unsur olarak kullanılır. Flep adı verilen dokuların kaldırılmasında ve bu dokuların bir ya da birden fazla noktada birleştirilmesinde lazer ışınlarından yararlanılır.

Kızlık Zarı Dikimi Güdül, Lazer İşleminden Sonra…

Lazer yardımı ile yapılan kızlık zarı operasyonlarından sonra dikkat edilmesi gereken konular, klasik yöntemle aynı sayılır. Kızlık Zarı Dikimi Güdül işlemi klasik yöntemlere göre biraz daha hızlı bir şekilde yapılır. Aynı zamanda iyileşme süresi daha hızlıdır.

İşlemin yapıldığı gün kişi günlük yaşamına devam edebilir. Eğer işlem genel anestezi altında yapılmışsa, kişi aç ve susuz olarak operasyona girdiği için dinlenmesi ve gücünü toplaması gerekebilir. Yaklaşık olarak bir gün boyunca kişinin dinlenmesi gerekir.

Operasyondan bir hafta sonra doktor kontrolüne gidilmesi gerekir. Ayrıca bir ay süre ile vajen bölgesini zorlayacak hareketlerden kaçınılması gerekir. Bu yüzden bacakların fazla açılmaması ya da bacakları zorlayacak sporların yapılmaması önerilir. Vajen bölgesinin kuru kalması önemlidir. Bu yüzden bir hafta boyunca hijyenik ped kullanılması önerilir.

Doktor tarafından bazı durumlarda enfeksiyon riskine karşı antibiyotik verilebilir. Bazı durumlarda ise hafif sancılar için ağrı kesiciler yazılabilir. Bu durumda ilaçların belirlenen sürede ve düzenli olarak kullanılması gerekir.

Bir hafta boyunca aşırı sıcak ya da aşırı soğuk sudan kaçınılması gerekir. Bu yüzden eğer operasyon yaz aylarında yapılmışsa, havuza ve denize girilmesi tavsiye edilmez. Bir hafta boyunca vajen bölgesinin kesinlikle sudan uzak tutulması gerekir.

Eğer geçici yöntem ile kızlık zarı dikimi yapılmışsa, bir hafta sonrasında cinsel birleşmenin gerçekleşmiş olması gerekir.

Ayrıca ayakta fazla durulmaması ve ağırlık kaldırılmaması önerilir. Bunun nedeni dikişlerin açılma riskinin oluşmasının istenmemesidir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir