Kızlık Zarı Dikimi Karabük

Kızlık Zarı Dikimi Karabük 5

Flep yöntemi, kızlık zarı dikiminde ülkemizde ve dünyada en çok kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Bunun yanı sıra; paralel duvar birleştirmesi, doğal septalı birleştirme, sirküler hat, geçici kızlık zarı dikimi ve kalıcı kızlık zarı dikimi olarak sayılabilir. Kızlık Zarı Dikimi Karabük, vajinanın ve kızlık zarının yapısına göre değişkenlik gösterir.

 

Şekil ya da fonksiyon oluşturmak amacı ile orijinal yerinden ayırmadan vajina dokusunu kanlanmanın sağlanması amacıyla yine vajinanın ilgili yerine aktarma işlemidir. Aslında bu bir tür doku aktarmasıdır. Kaldırılan doku yerinden ayrılmadan vajina girişine tıpkı bir perde gibi gerilir ve yeni bir kızlık zarı oluşturulur.

Kalıcı ve Geçici Kızlık Zarı Dikimi

Kalıcı ve geçici kızlık zarı dikimi ülkemizde en çok tercih edilen Kızlık Zarı Dikimi Karabük arasında yer alır. Geçici kızlık zarı dikimi genel olarak evliliğe az bir süre kala tercih edilen yöntemlerden bir tanesidir.

Geçici kızlık zarında genelde kızlık zarından arta kalan dokular kullanılır. Eğer dokuların kullanılma imkanı kalmamışsa, yani çok fazla deforme olmuşsa o zaman başka teknikler devreye girer.

Kalıcı kızlık zarı yönteminde en çok uygulanan teknik Flep tekniğidir. Bu teknikte kişinin vajina duvarından kaldırılan ve Flep adı verilen doku kullanılır. Kızlık zarı dokusunun kullanılamadığı durumlarda ya da kişinin tercihine bağlı olarak bu yöntem uygulanır. Vajina duvarından alınan Flep dokusu bir ya da birden fazla yerden kaldırılarak, vajina girişinde birleştirilir. Böylelikle yeni bir doku meydana gelmiş olur.

Bu yöntemin avantajlarından bir tanesi de uzun yıllar geçerli olmasıdır. Kişinin daha öncesinden kürtaj yaptırması, kızlık zarının aşırı derecede deforme olması ya da doğum geçirmiş olmasının hiçbir önemi yoktur.

Flep yöntemi ayrıca kızlık zarının yapısına ve vajina türüne göre ayrı bir şekilde planlanır.

Kızlık Zarı Dikimi Diğer Teknikler

Doğal Septalı (Parçalı) kızlık zarı dikim tekniği; bu teknik kızlık zarı tipi septalı yani iki parçaları olan kadınlarda uygulanır. Kızlık zarı iki septa halinde vajinanın orta bölümünde birleştirilir. Doğal septalı yönteminde iki parça üstünde birleştirilecek olan noktalar kesilir ve özel dikiş iplikleri ile bir araya getirilerek operasyon sonlandırılır.

İnsizyonel Birleştirmeler; bu yöntem genel olarak kızlık zarı türü anüler olan kadınlarda uygulanır. Yırtılmanın durumuna göre yırtık olan iki parça bir araya getirilir. Yırtılan iki kenar üzerinde ölü dokular bulunur. İki kenarın üzerinde milimetrik kesikler açılır ve yırtılan kısımlar tekrar birleştirilir.

Sirküler Hat Yöntemi; bu yöntemde vajina girişine saat 9 ile 3 yönü arasında sürekli dikişler atılır. Sirküler olarak atılan dikişler ile yırtılma sağlanması amaçlanır. Burada kişinin kendi zar dokusu kullanılır ve bu dokular orta yerde birleştirilerek çapraz şekilde dikişler atılır. Bu şekilde vajina girişi daraltılmış olur.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir