Kızlık Zarı Dikimi Keçiören

Kızlık Zarı Dikimi Keçiören 6

Kızlık zarı operasyon türleri iki ana başlık altında değerlendirilebilir. Kalıcı kızlık zarı ve geçici kızlık zarı operasyonlarına ilave olarak lazer yardımı ile gerçekleştirilen operasyonlar da sayılabilir. Kızlık zarı dikimi Keçiören semtinde yapılan yöntemler  alt dallara ayrılabilir.

Kalıcı yöntemde en çok Flep adı verilen yöntem kullanılır. Flep yönteminde kişinin kendi dokusu kullanılır ve dokunun adı da zaten Fleptir. Kalıcı kızlık zarı yönteminde kullanılan Flep tekniği yaklaşık olarak 15-20 dakika arasında sürer. Vajina yapısına göre bu süreler belirlenir. Genel olarak lokal anestezi altında gerçekleştirilen operasyon bazı durumlarda genel anestezi altında da gerçekleştirilebilir. Genel anestezi hastanın tercihine bağlı olmakla birlikte, değerlendirilmesi uzman doktor tarafından yapılır.

 

Eğer genel anestezi altında işlem yapılacaksa 6 saat öncesinden aç ve susuz kalınması gerekir. Operasyonun hiçbir riski bulunmaz. Uzman ellerde yapıldığı zaman hiçbir tehlikesi yoktur. Bazı durumlarda operasyona vajina daraltma işlemi de eklenebilir. Bu ilave işlem için 20 dakika daha süreye eklenir.

Flep dokusu vajina duvarından bir ya da birkaç yerden kaldırılır ve vajina girişinde birleştirilerek dikilir.

Geçici kızlık zarı operasyonları da bir başka kızlık zarı tekniklerindendir. Burada kişinin yırtılmış zar dokusu kullanılır. Ancak bu işlemin yapılabilmesi için zar dokusunun kullanılabilir olması gerekir. Eğer zar dokusu kullanılacak durumda değilse, kalıcı yöntemin yapılması gerekebilir. Bu durum kapsamlı bir muayene sonucunda belirlenebilir.

Paralel duvar birleştirmesi, septalı birleştirmeler gibi yöntemlerde geçici kızlık zarı operasyonlarında kullanılan tekniklerdendir.

Son zamanlarda birçok kişi tarafından bilinir hale gelen lazer yardımı ile dikim tekniği de, kızlık zarı operasyonlarına eklenen yöntemlerden bir tanesidir. Ancak bilinmelidir ki lazer ile dikim yapılmaz. Yakma ve kesme işlemleri ancak lazer ile yapılır. Genelde lazer teknolojisi kalıcı kızlık zarı işlemlerinde kullanılır.

Kızlık zarı dikimi Keçiören Operasyonlarından Sonra

Geçici ya da kalıcı yöntem uygulandıktan sonra yapılması gereken ve dikkat edilmesi gereken bazı konular vardır. Kızlık zarı dikimi Keçiören operasyonlarından sonra dikkat edilmesi gereken şeyler genelde aynıdır.

Öncelikle vajen bölgesinin bir hafta boyunca kuru tutulması gerekir. Hijyenik ped kullanılması ve bir hafta süresince havuza ya da denize girilmemesi gerekir. Özellikle tuzlu su dikişlere zarar verebilir.

Bacakların aşırı derecede açılmaması gerekir. Dikişlerin belirli bir kaynama süresi vardır. Genelde bu süre bir ay kadardır, ancak geçici yöntemde bunun süresi bir haftadır denilebilir. Bunun nedeni zaten bir hafta sonrasında cinsel birleşmenin gerçekleşmesi gerekeceğinden, bu süreden sonra dikişlerin artık bir önemi kalmayacaktır.

Bacakları zorlayacak sporlardan da kaçınılması gerekir. Bazı spor dalları dikişlere zarar verecek düzeyde sakıncalı olabilir. Özellikle at biniciliği, uzak doğu sporları ve bisiklet gibi sporlardan bir süre uzak kalınması gereklidir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir