Kızlık Zarı Dikimi Kırşehir

Kızlık Zarı Dikimi Kırşehir 5

Toplumda yaygın olan görüşlerden bir tanesi de kızlık zarı bozulduktan sonra gebeliğin oluşabileceğidir. Ancak bu kanı yanlıştır. Kızlık Zarı Dikimi Kırşehir bozulmadan da gebe kalınma durumları birçok kez yaşanabilir.

 

Hamileliğin oluşabilmesi için birçok şartın aynı anda yerine gelmesi gerekir. Bu şartlardan bir tanesi kesinlikle kızlık zarının bozulması değildir. Çoğu zaman ön sevişme sırasında spermlerin vajina içerisine sızması durumda da hamilelik yaşanabilir. Bu gibi durumlarda kızlık zarı yırtılmaz, fakat gebelik gerçekleşir.

Gebeliğin bazı belirtileri eğer bu durumda olan kişilerde görülüyorsa, derhal bir doktora başvurmalıdır. Özellikle kadınların yumurtlama dönemlerinde gebelik kolay bir şekilde gerçekleşebilir.

Bazı kadınlarda bulunan esnek kızlık zarı yapısı, ancak doğum olaylarında bozulabilir. Bu demektir ki zar yapısı bozulmadan hamile kalınabilir.

Gebelik Oluşmaması için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çok az bir ihtimal olsa da tam anlamı ile ilişkiye girilmese bile gebelik durumlarının oluşması ihtimal dahilindedir. Kızlık Zarı Dikimi Kırşehir yapısı bozulmasa bile sürtünmeden kaynaklı sperm sızmaları bu duruma örnek olarak gösterilebilir.

Unutulmamalıdır ki sperm hücreleri canlıdır ve hareket halindedirler. Bu yüzden vajina çevresine boşalma durumlarında bile vajina içerisine sızma ihtimalleri vardır.

Kızlık zarı vajina dış girişinin epey bir gerisindedir. Bazı durumlarında cinsel birleşme tam olarak gerçekleşmez ancak, penisten gelen az bir sperm miktarı bile vajina içerisine sızmaya yeterlidir. Bu gibi durumlarda da kızlık zarı yırtılması olmadan gebe kalınma ihtimali olabilir.

Kızlık zarı yapısı delikli ya da girintili bir yapıya sahip olan kadınlarda da spermler vajina içerisine sızarlar ve gebelik durumları oluşabilir. Renksiz bir şekilde olan spermler dahi hamileliğe sebep olabilir.

Özellikle cinsel birleşme kadınların yumurtlama döneminde meydana gelmiş ise gebe kalınması ihtimali daha yüksektir. Her ne durumda olursa olsun gebe kalınması kolay bir durumdur. Özellikle kızlık zarı türleri bu durumu zorlaştırmaz ya da kolaylaştırmaz.

Kızlık zarının yırtılıp yırtılmama durumları da gebeliğin göstergesi değildir. Her ne sebeple olursa olsun, hamileliğin belirtileri kadınlarda yaşanıyorsa, derhal bir doktora başvurulması ve gerekli kontrollerin yapılması gerekir.

Gebe kalınmasının önlenmesi açısından bazı yöntemlerin de kullanılması, kadın açısından yararlı olabilir. Doğum kontrol haplarının kullanılması ve iğne vurulması bu yöntemlerden bazılarıdır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir