Kızlık zarı dikimi Mamak

Kızlık zarı dikimi Mamak 5

Sosyolojik bir olgu olan bekaret, birçok kadının toplumda baskı altına alınmasının da nedenlerinden bir tanesidir. Kızlık zarı dikimi Mamak doğrudan ve hiç sorgulanmadan bekaret ile ilişkilendirilir. Eğer ilk gecede kanama gelmiyorsa bunun nedeni, kadının daha öncesinden cinsel birliktelik yaşadığı şeklinde algılanır. Aslında bu algı doğru değildir. Her ne kadar kanama olmamasının nedenlerinden bir tanesi bu olsa da, başka faktörlerde işin içine girer.

 

Bu yüzden birçok kadın vajinasından gelen kanamalardan dolayı muayene olma ihtiyacı hisseder. Adet kanaması dışında vajen bölgesinden kan gelmesinin birçok nedeni olabilir. Her ne kadar bazı durumlarda cinsel birliktelik yaşanmasında kan gelmesi olayı görülebilirse de bu kızlık zarının yırtıldığı anlamına gelmeyebilir.

Bazı durumlarda kadınlar kızlık zarlarını kendileri ayna yardımı ile muayene etmek isterler. Ancak bunun mümkün olmadığını gördüklerinde uzman bir doktordan yardım alma ihtiyacı hissedebilirler.

Kızlık zarı dikimi Mamak Kızlık Zarı Yapısı ve Kanama Durumları

Adet kanaması dışında genel olarak vajinadan gelen kan kadınları endişelendirir ve kızlık zarının bozulduğu gibi bir endişeye kapılmalarına neden olur. Kızlık zarı dikimi Mamak bozulduğu zaman genelde herhangi bir ağrıya neden olmaz. Bu yüzden bozulup bozulmadığı kolay anlaşılacak bir durum değildir.

Mastürbasyon sırasında ya da herhangi bir kaza nedeniyle vajinadan aşırı miktarda kan geliyorsa ve şiddetli ağrılar yaşanıyorsa, büyük ihtimalle zar yapısı bozulmuştur ve acil müdahale gerekebilir. Bu durum kalın kenarlı ve girintili çıkıntılı yapıya sahip kızlık zarlarında söz konusudur. Bazı kızlık zarı türlerinde de bu durum yaşanabilir.

Kanama miktarı kızlık zarı türüne göre değişkenlik gösterir. Bazı zar türlerinde kanama az miktarda ve bir hafta boyunca devam edebilir. Ancak normal kızlık zarı türlerinde kanama miktarı çok azdır ve genelde bir saat içerisinde başka bir kanama olayı yaşanmaz. Eğer yırtık damarlı bir alanda yaşanmışsa o zaman kanama biraz daha şiddetli ve sürekli hale gelebilir.

Her ne kadar genelde cinsel birleşmeler sırasında kanama meydana gelse de, kaza ya da vajen bölgesine gelen sert darbelerden dolayı da kanama meydana gelebilir. Bu durumda ya kızlık zarı yapısı bozulmuştur, ya da vajina duvarında darbeden dolayı sıyrıklar oluşmuştur. Bu durumda kanamadan söz edilebilir. Ancak net durum muayene sonucunda ortaya çıkar.

Bazı kızlık zarı türlerinde yırtılma olsa bile kanama görülmeyebilir. Bu durumun nedeni zar yapısının ince olması ve zar üzerinde bulunan kılcal damarların zayıf olmasıdır.

Dış kısımlarda oluşan yırtıklar ve sıyrıklarda kanamaya neden olabilir. Vajina dışında gerçekleşen bu durumlar çoğu zaman zar yırtılması olarak algılanabilir.

Mastürbasyon sırasında sert cisimlerin vajina duvarına sürtünmesi ile birlikte de kanama olayı görülebilir. Bu durumda kişi zar yapısının bozulduğunu zannedebilir. Kesin durum ancak muayene sonucunda öğrenilebilir.

Bacaklar aşırı derecede açıldığı zaman zar yapısı bozulabilir, bu durumda kanama meydana gelebilir.

Bazı zar türleri esnek bir yapıya sahiptir ve kanama meydana gelmeyebilir. Esnek yapıda bulunan bu zar yapısı cinsel birleşme olsa dahi bozulmaz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir