Kızlık Zarı Dikimi Sakarya

Kızlık Zarı Dikimi Sakarya 5

Kızlık zarı ( hymen ) vajen girişinin 1-2 cm gerisinde bir mukosa artığıdır. Kızlık zarı konumu gereği kızlarda bekaret göstergesi olarak kabul edilir. Kızlık zarı her kızda aynı yapıda değildir. Çeşitli tipleri olmakla birlikte en sık görülen annuler yanı halka tipidir. Ayrıca kribriform, septalı, kresentrik, septalı , imperfore, esnek gibi tipleri de vardır. Kızlık zarı muayenesinde kızlık zarının yırtığı ile doğal çentiği ayırt edilebilmelidir. Doğa çentik kızlık zarının doğuştan olan yapısında bulunan ve vajen duvarına kadar inmeyen küçük yarıklardır. Yırtık ise vajen duvarına kadar inen yarıklardır. Kızlık zarı dikimi Sakarya ilinde olduğu gibi diğer illerde de muayene yaptırılan yerin iyi olması gerekir.

 

Kızlık zarı muayenesinde yanlış yönlendirilmemek için bu konuda tecrübeli bir jinekolog tarafından muayene olmak gerekir. Kızlık zarı hakkında hatalı bir bilgi bekarete önem verilen ülkelerde bir genç kızın hayatını olumsuz yönde etkileyebilir.

Ankara′daki kliniğimize Marmara bölgesindeki illerden  Sakarya ( Adapazarı), İzmit (Kocaeli), Balıkesir, Bilecik, İstanbul, Bolu, Düzce, Kırklareli, Edirne‘den kızlık zarı muayenesi ve dikimi ile ilgili başvurular sıklıkla olmaktadır.

 

Kızlık zarı dikimi Sakarya ilinde de iki şekilde yapılır.

 

Geçici Kızlık Zarı Dikimi

Geçici kızlık zarı dikiminde cinsel ilişkiden en fazla 3 gün önce vajen girişini daraltacak bir dikiş atılır. Bu şekilde cinsel ilişkide  kanama olması sağlanır.Bu işlemde çok ince yumuşak iplikler kullanıldığından partner tarafından hissedilmesi mümkün değildir.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi 

Kalıcı kızlık zarı dikimi  uzun süreli bir dikimdir. Bu yöntemde flep  veyavajen daraltma yapılabilir. Bu işlemde uzun sürede eriyen iplikler kullanılır. Dolayısıyla iyileşme süreci 4-6 haftayı alır. Kalıcı kızlık zarı dikiminde mutlaka 6-8 hafta sonra yapılan geç kontrol yapılmalıdır.

Sakarya ‘dan ,izmit ‘ten Bolu ‘dan ,Düzce ‘den gelen ve diğer Marmara bölgesi ‘nden kızlık zarı muayenesi ve dikimi için gelen hastalarımız aynı gün memleketlerine dönebilirler.

Kızlık zarı dikimi yapılacak yerin sterilizasyon ve hijyenik kurallar uyması, kullanılacak malzemenin kaliteli olmasına , işlemi yapacak jinekoloğun tecrübeli olması gerekmektedir.

ÖZET olarak kızlık zarı hassas bir konudur. İstenmeyen sonuçlarla karşılaşmamak için kızlık zarı muayenesi ve kızlık zarı dikimi için yer seçerken iyi araştırılmalıdır.

 

 

MUTLAKA OKUMALISIN! Kızlık Zarı Dikimi Ankara Kızılay

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir