Kızlık Zarı Dikimi Samsun

Kızlık Zarı Dikimi Samsun 5

Çeşitli nedenlerden dolayı, kızlık zarı operasyonları yaptırmak isteyenler arasında merak konusu olan kızlık zarı fiyatları, yasa gereği internet ya da medya ortamında açıklanmaz. Belirlenmesinde bazı kriterler söz konusudur. Kızlık Zarı Dikimi Samsun operasyonlarında fiyatlar, operasyonun yapıldığı yere ve operasyonu yapan uzmana göre değişkenlik gösterir.

 

Fiyatlara doğrudan erişebilmek mümkün değildir. Fiyatlar hakkında ancak operasyona yapılacak olan yere gidip uzman doktor ile görüşmek gerekir. Bunun nedeni, operasyonların yapısının ve süresinin vajina yapısına göre değişkenlik göstermesidir. Bununla birlikte serbest rekabet piyasasına göre fiyatların açıklanması doğru değildir.

Operasyonda kullanılan materyaller de vajina yapısına göre değişkenlik gösterir. Bu yüzden uzman doktor fiyatlar hakkında ancak kapsamlı bir muayene sonrasında kesin bir fiyat verebilir. Zaten güncel yasalara göre de fiyatların doğrudan medya ortamında açıklanması yasaklandı. Bu durumda hastaneye gidip, muayene olup kesin fiyat bilgisi almanız daha doğru olacaktır.

Fiyatlar Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kızlık zarı dikimi son derece dikkat isteyen ve hekimler açısından zor olan mikrocerrahi yöntemi ile yapılan operasyonlardır. Bu yüzden fiyattan ziyade, operasyonların başarısı ön planda olmalıdır. Bunun için de operasyona hangi uzman doktora yaptırdığınızın önemi vardır. Kızlık Zarı Dikimi Samsun önemli bir konu olduğu için aynı zamanda istismara açık bir konu olarak karşımıza çıkabiliyor.

Genelde fiyatı cazip olarak gören kişiler işin diğer boyutlarını gözden kaçırabiliyorlar. Geçici ya da kalıcı kızlık zarı operasyonlarını bir süreç olarak düşünmek gerekiyor. Bu sürecin sağlıklı bir şekilde tamamlanabilmesi için operasyonların uzman ellerde yapılması gerekiyor ve operasyondan sonra da kişi ile ilgilenilmesi gerekiyor. Aksi taktirde hem boşuna para vermiş olursunuz hem de sağlığınızı tehlike altına sokmuş olursunuz.

Operasyon Anında Hijyen Kalitesinin Önemi

Kızlık zarı operasyonlarında hijyen kalitesi ve önemi oldukça fazladır.  Operasyon sırasında hijyen kurallarına uyulmaması ve operasyonu yapan kişinin deneyimli olması kızlık zarı dikiminde başarılı sonuçlar elde etmenize olanak sağlayacaktır.  Ancak enfeksiyon kapılması durumlarında ciddi sorunlar olabileceğinden dolayı, hastanın bu seçimi yaparken dikkat ederek tercih yapması son derece önemlidir. Uygun olmayan şartlarda yapılacak kızlık zarı dikimi operasyonunda oluşacak enfeksiyonun sonuçları ile karşılaşmamak adına kurumsal hizmet sunan kurumlar ilk tercihini olmalıdır. Bu nedenle hastane tercihini doğru yapmak oldukça önemli bir etkendir.

Operasyon Bir Gün Bile Sürmüyor

Aslında bir gün bile sürmeyen bu operasyonların, yanlış yapıldığı zaman haftalara ya da aylara yayılan sorunlara neden olması, zaten kötü bir psikoloji ile operasyonları yaptıramaya gelen kişileri, daha kötü bir duruma sokabiliyor. Çünkü her ne kadar basit bir ameliyat olsa da kadınların önemli bir organıdır ve zarar görmesinden çok korkarlar.

Bu yüzden operasyonun başarısının fiyattan önce gelmesi büyük bir önem kazanıyor diyebiliriz. Aksi taktirde enfeksiyon kapma olasılığı, dikişin yanlış tutması gibi problemler ile karşılaşabilirsiniz. Bu da hem psikoloji bozukluğuna hem de estetik görünümün bozulmasına yol açabilir. Samsun’da bulunan kızlık zarı dikim merkezlerine giderek kalite standartları arasında hizmet veren doktorlar ile görüşebilirsiniz.

Operasyon Yapılacak Alan Oldukça Önemli

Öncelikle operasyon yapılacak olan yerin iyi belirlenmesi gerekiyor. Daha sonrasında operasyonu yapacak olan uzman doktorun tecrübesinin de sorgulanması gerekiyor. Operasyonu ilk defa yapacak bir doktor ile bu operasyonu defalarca yapmış ve başarı sağlamış doktor arasında, takdir edilecektir ki fiyat farklarının olması normaldir. Kaldı ki pek çok kadın acemi ve daha önce bu operasyonu hiç yapmamış bir doktora kendini emanet etmek istemez.

Bu yüzden operasyon kalitesinin öncelikli tutulması aslında, yapılacak olan operasyonların daha ucuza mal olduğunun anlaşılması gerekiyor. Pek çok kadın kızlık zarı dikim operasyonlarının fiyatı düşük diye sevinirken hastane kalitesini hiç sorgulamıyor. Fiyatın çok ucuz hatta piyasanın çok altında olması o kadar da iyi bir şey değildir. Öncelikle kabullenmek gerekir ki kalite paradan çok daha önemlidir.

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Olur?

Kızlık zarı dikimi geçici ve kalıcı olmak üzere iki farklı türde yapılır. Kalıcı dikimler evliliği hemen düşünmeyen kişiler tarafından yapılırken geçici dikimler hemen evlenmeyi düşünen kişiler tarafından yapılır. Bu operasyon vajina kızlık zarındaki dokunun yan dokulara dikilmesi ile yapılır. Böylece kızlık zarı dikiminden sonra cinsel ilişki gerçekleştiğinde kan gelmesi sağlanır.

Kızlık zarı dikim operasyonları lokal anestezi altında yapılır ve ortalama 20-25 dakika sürmektedir. Ağrısız bir operasyon olduğu için bir iki saat içerisinde hasta taburcu edilmektedir. Yalnızca bir iki gün kanama görülebilir ve bu çok doğal bir durumdur. Lokal anesteziden kaynaklı birkaç saat ağrı görülebilir ve bu durumda ağrı kesici ilaçlar ile ağrı hafifletilir.

Fiyat İçin Hastanenizle Görüşün

Kızlık zarı dikim fiyatları hakkında net bilgi alabilmek için kızlık zarı dikimi fiyatı sayfamıza göz atabilir, operasyonu gerçekleştirmeyi düşündüğünüz hastane ile gidip görüşmenizde fayda var. Muayene olduktan sonra doktorunuz size gerekli bilgiyi verecektir. Bu sebepten dolayı bir an önce kaliteli hastaneleri araştırın ve operasyon tercihinizi yapın.

 

MUTLAKA OKUMALISIN! Kızlık Zarı Dikimi Çankaya

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir