Kızlık Zarı Dikimi Ulus

Kızlık Zarı Dikimi Ulus 6

Kızlık zarının dolaylı yollardan bekaret ile ilişkisi bulunur. Bekaret kavramı aslında beyinde biten bir olaydır. Kadınlar için geçerli olduğu gibi, erkekler için de geçerlidir. Ancak eğitimin yeterli olmadığı toplumlarda kızlık zarı kavramı sürekli olarak kadınlar üzerinden işlenir. Kızlık Zarı Dikimi Ulus bekaret ile doğrudan ilişkilendirilen bir kavramdır. Aslında bu anlayış son derece yanlıştır.

Kızlık zarı yapısının yeterince bilinmemesi, bekaret kavramının doğrudan kızlık zarı ile ilişkilendirilmesine neden olur. Öncelikle her kadına kızlık zarının tıpkı parmak izlerinde olduğu gibi ayarı olduğunun bilinmesi gerekir.

Kızlık Zarı Yapısı Her Kadında Farklı mıdır?

Dünya üzerinde yaşayan kadın ve erkeklerin birçok ortak yönleri bulunur. Bunun yanı sıra kadınların ve erkeklerin de belirleyici anatomik özellikleri vardır. Kızlık Zarı Dikimi Ulus sadece kadınlarda bulunur ve kadınların erkeklerden ayrılan en önemli unsurudur.

Tüm kadınlarda ve erkeklerde; retina izi, el ve ayaklarda bulunan parmak izi ayrıdır ve kişiye özeldir. Ancak sadece kadınlara has bir özellik olan kızlık zarının da her kadında farklı olduğu, yakın bir zamana kadar bilinmiyordu.

Genel özellik itibari ile 10 tür kızlık zarı bulunur. Bu on tür her kadında farklı şekillerde bulunur. Dünyada en çok anüler tip kızlık zarı yapısına sahip kadın bulunur. Bunun dışında delikli yapıda olan, yarım ay şekline sahip, kalın kenarlı yapıda bulunan kızlık zarı türleri de bulunur.

Bazı kızlık zarı türlerinde cinsel birleşme sorunsuz bir şekilde gerçekleşebilirken, bazı türlerinde ise gerçekleşmeyebilir. Mesela anüler tip kızlık zarı yapısında cinsel birleşme sorunsuz bir şekilde gerçekleşir.

Ancak kalın kenara sahip olan kızlık zarı türlerinde cinsel birleşme ya çok zor olur, ya da hiç gerçekleşmeyebilir.

Bazı kızlık türlerinde kanama olmayabilir. Kanama olan türlerinde ise kanama miktarı genelde vajina içerisinde kalır ve fark edilmeyebilir.

Mesela esnek zar yapısına sahip olan kadınlarda kanama meydana gelmez. Bunun nedeni, penisin kızlık zarının bütünlüğünü bozamamasıdır. Bu sebepten dolayı, ilk gecede bu zar türüne sahip olan kadınlarda kanama meydana gelmez ve bu durum çoğu zaman yanlış anlaşılmalara neden olur. Esnek yapıda olan kızlık zarları, ancak doğum ya da kürtaj gibi olaylarda bozulur ve kanama meydana gelir.

İnce kılcal damarlara sahip olan zayıf yapıdaki kızlık zarı türlerinde ise bozulma ve kanama meydana gelir ancak, vajina dışına çıkmaz. Oluşan kan pıhtısı vajina içerisinde kalır ve bir sonraki adet dönemine kadar da fark edilmez. Adet döneminde, adet kanmasından ayrılması ise kolaydır. Sebebi ise vajina içerisinde bekleyen kan pıhtısı zamanla kahverengi rengini alır ve katı bir hale gelir. Adet kanaması ile birlikte dışarı çıktığında ise kötü bir koku yayar, renginden ve katılığından dolayı, adet kanamasından kolaylıkla ayırt edilebilir.

Bu gibi nedenlerden dolayı kızlık zarı ve bekaret kavramlarını doğrudan ilişkilendirmek yanlıştır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir