Kızlık zarı dikimi yapan doktorlar

Kızlık zarı dikimi yapan doktorlar 5

Kızlık zarı ameliyatları her ne kadar kişi açısından basit görülse de hekim tarafından zor olan ameliyatlardır. Mikrocerrahi ameliyat sınıfına girer ve kızlık zarı dikimi yapan doktorlar tarafından yapılmalıdır. Aksi halde olumsuz durumlar ile karşılaşılabilir.

 

Kızlık zarı ameliyatını yapmaya yetkili olan doktorlar; uzman jinekologlar, kadın doğum uzmanları ve plastik cerrahlardır.

Kızlık zarı dikimi yapan doktorlar, Uzman Jinekologlar

Uzman jinekologlar ve kadın doğum uzmanları aslında aynıdır. İki unvanda bu alanlarda uzman olan doktorda birleşir. Kızlık zarı dikimi yapan doktorlar sınıfındandır.

Uzman jinekologlar aynı zamanda kadın üreme sisteminde oluşan hastalıkları tedavi eder. Aynı zamanda tıp tarihinin en eski bilim dallarından bir tanesi jinekolog mesleğidir. Kadın hastalıklarını ilaçlarla, psikolojik olarak ve cerrahi müdahalelerle tedavi etmek için tıp fakültesinde eğitim alırlar.

Uzman jinekoloğun tedavisini üstlendiği hastalıklar; genital rahatsızlıklar, vajinismus, kızlık zarı ameliyatları, ters rahim, kasık ya da pelvis ağrısı, idrar kaçırma ve adet sorunları gibi hastalıklardır.

Plastik Cerrahlar

Plastik cerrahlar kızlık zarı tamiri ya da dikimi de dahil olmak üzere, birçok hastalığın cerrahi müdahale ile düzeltilmesinde aktif rol alırlar. Doğuştan ya da sonradan oluşan genetik bozuklukların düzeltilmesinde, kadın hastalıklarında ve estetik anlamda yaptırılan tüm operasyonları yapabilirler.

Plastik cerrahların cerrahi anlamda görev dağılımları biraz daha geniştir. Birçok hastalığın cerrahi yöntemlerle düzeltilmesini yapabilirler.

Kızlık Zarı Tamiri Yaptırırken Uzman Doktorlardan Yardım Alın

Kızlık zarı tamirinde yetkin olmayan ve bu işin uzmanlığını almamış kişilerin, operasyonları yapmaları oldukça risklidir. Kızlık zarı tamiri mikrocerrahi yöntemlerle yapılan işlemlerdendir. Yapılacak herhangi bir yanlışlık, hastanın daha kötü duruma gelmesine neden olabilir.

İşin yalnızca cerrahi boyutunda plastik cerrahlardan bu konuda yardım alınabilir. Ancak kızlık zarı tamirinin bir de psikolojik boyutu vardır.

Uzman jinekologlar ve kadın doğum uzmanları hem Operasyonel, hem de işin psikolojik boyutlarında devreye girerler. Operasyon yapmalarının yanı sıra, kişinin özgüveninin yerine gelmesinde ve psikolojisinin düzelmesinde de etkin rol oynarlar.

Kızlık zarı tamiri yetkili olan doktorların deneyim düzeyleri de sorgulanmalıdır. Bu konuda uzman olmasının yanı sıra daha öncesinden bu tür operasyonları kaç defa yaptığının da önemi vardır.

Kızlık zarı tamiri konusunda aceleci davranıp, yeterli araştırma yapılmadan bu tür operasyonların yaptırılması tavsiye edilmez. Kızlık zarı dikimi yapan doktorlar iyice araştırılmalı ve değerlendirilmelidir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir