Kızlık zarı diktirmek

Kızlık zarı diktirmek 4

Kızlık zarı birçok toplumsal sorunu neden olur ve bu yüzden töre cinayetleri bile işlenir. Günümüzde çok olmasa bile hala bu tür olaylarla karşılaşmak mümkündür. Kızlık zarı diktirmek, toplumsal baskıdan kurtulmak ve hatta ölüm korkusu yaşamamaktır.

 

Zar yapısı hakkında yeteri kadar bilgi sahibi olmayanlar olumsuz tutum içinde bulunurlar ve çoğu zaman en iyimser tahminle kadınların aşağılanması, onurlarının kırılması gibi davranışları sergilerler.

Bu tür olumsuz davranışların en önemli nedeni, her kadında farklı bir yapıda bulunan zar dokusunun yeterince anlaşılamamasıdır. Bekaret ile kızlık zarı doğrudan ilişkilendirilmesi masum birçok kadının suçsuz yere cezalandırılmasına neden olur.

Kızlık zarı diktirmek, yırtılma ve kızlık zarı diktirme nedenleri

Zar dokusu çeşitli nedenlerle yırtılabilir. Toplumda birçok kişinin kabul ettiği görüş, evlilikte cinsel birleşmede yırtıldığıdır. Bu görüş kısmen doğrudur. Kızlık zarının yapısının farklı olması ya da kaza ile zar dokusunun yırtılması, birçok durumda Kızlık zarı diktirmek nedenleri arasında sayılır.

Bazı kadınlarda doğuştan kızlık zarı yoktur ve bu durum evlilikte ilk cinsel birleşmede yanlış anlaşılır.

Bazı durumlara mastürbasyon yaparken vajina içerisine sert bir cisim sokulması sonucunda zar yırtılabilir. Kazalarda yaşanan ağır travmalar, özellikle vajina bölgesine gelen sert darbelerden dolayı da zar yırtılması gerçekleşebilir.

Nadir de olsa esnek zar yapısı bazı kadınlarda bulunur. Zar yapısı esnek olduğundan dolayı cinsel birleşme sırasında, penis başı zarı yırtamaz ve kanama meydana gelmez. Esnek zar yapısı doğumda ya da kürtaj sırasında yırtılabilir.

Ağır spor aktiviteleri ile uğraşan kadınlarda da zar yırtılması durumu görülebilir. Bacakların aşırı derecede açılması durumlarında hassas olan zar yapısı zarar görebilir ya da yırtılabilir.

Bu ve buna benzere durumlardan dolayı zar yırtılmaları daha öncesinden gerçekleşen olaylardır. Bu etkenlerin göz ardı edilmesi, kadınların suçsuz yere cezalandırılmasına neden olur.

Zarın yırtılma durumları doktorlar tarafından saat yönü ile belirtilir. En çok görülen yırtılma durumu saat 6 yönünde gerçekleşir ve genelde cinsel birleşmeler sonucunda oluşur. Saat 3 ve saat 9 yönünde görülen yırtıklar ise diğer nedenlerden kaynaklı olabilir.

Kızlık zarının neden ve nasıl yırtıldığı ile ilgili kesin bir bilgi elde edilemez. Ancak uzman bir jinekolog tarafından yapılacak muayenede yapısı hakkında ve yırtığın oluşup oluşmaması hakkında ayrıntılı bilgi alınabilir.Kızlık zarı diktirmek birçok kadının zor durumdan kurtulması demektir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir