Kızlık Zarı Muayenesi Kastamonu

Kızlık Zarı Muayenesi Kastamonu 6

Kızlık zarı muayene işlemleri kişinin kendisi ya da ailesi tarafından yaptırılan bir işlemdir. Kızlık Zarı Muayenesi Kastamonu, psikolojik baskıların giderilmesi ve çözüm üretilmesi tarafından kişiler ya da aileleri tarafından tercih edilir.

Bekaret konusu birçok toplumda önemli bir konu olarak karşımıza çıkar. Kızlık zarının doğrudan bekaret ile ilişkilendirilmesi ise birçok toplumda yapılan yanlışlardan bir tanesidir. Bu yanlışın nedeni, kızlık zarının yapısının bilinmemesinden kaynaklanır.

 

Kızlık zarı yapısının bilinmemesi yapılan bazı uygulamalardan sonra kadınların pedlerinde kanama görmeleri ile telaşa kapılmalarına neden olur. Bilinçaltına oluşan korkunun dışa yansıması olarak, adet dönemleri hariç vajinadan gelen kan miktarları her zaman için bir endişeye ve korkuya neden olur.

Bu sebeplerden dolayı kadınlar ya da aileleri emin olmak için bekaret kontrolü yaptırırlar. Ancak bekaret kontrolü tamamen kişinin isteğine bağlı olarak yapılır. Eğer kişi 18 yaşından küçük ise ailesi nezaretinde bu işlem yapılır ve muayene sonuçları yalnızca, ilgili kişiler ile paylaşılır. Yani bir üçüncü kişi ile paylaşılmaz.

Kızlık Zarı Muayenesi Kastamonu, Kızlık Zarı Muayenesi Nasıl Yapılır?

Muayene yapılacak yerde özel olarak tasarlanan koltukta muayene işlemi çok kısa bir sürede yapılabilir. Kızlık Zarı Muayenesi Kastamonu vajina girişindeki dudakların iki yana açılması ve zar yapısının incelenmesi şeklinde yapılır. Uzman bir doktorun nezaretinde yapılan muayene son derece basittir. Herhangi bir ağrı ya da sızı hissedilmez ve herhangi bir riski de yoktur.

Muayene sonucu elde edilen bulgular, muayene olan kişi ile paylaşılır. Kişiye kızlık zarında meydana gelen bir zedelenme varsa, bunun oluşumları ayrıntısı ile anlatılır. Uzman doktor çizimler ve görseller eşliğinde eğer bir zedelenme varsa ayrıntılı bir şekilde kişiye durumu anlatır.

Genelde yırtıklar tarif edilirken saat yönü kavramı kullanılır. Saat yönü kavramı ile yırtığın nasıl oluştuğu tarif edilir. Eğer kişi de esnek bir zar yapısı varsa bu kişiye bildirilir. Bazı kadınların zar yapısı zayıftır ve ince kılcal damarlara sahiptir.

Bu yapıda olan kişiler farkında olmadan zar yapılarını zedeleyebilir ve çoğu durumda bu zar yapısı sonucunda kanama meydana gelmez. Kanama meydana gelse bile bir sonraki adet kanamasına kadar vajina içerisinde kalır. İşte bu gibi durumlarda zar dokusunun zedelenip zedelenmediği, yapılan muayene ile öğrenilebilir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir