Kızlık Zarı Muayenesi Kazan

bekaret dikimi - Kızlık Zarı Muayenesi Kazan

Kızlık zarı muayenesi ya da toplumda anlaşılan ismi ile bekaret muayenesi, çoğunlukla sosyolojik nedenlerden dolayı yaptırılır. Çok az bir orana sahip nedenler ise genelde kadınların bu işlemi durumlarını değerlendirmek için yaptırmalarıdır. Kızlık Zarı Muayenesi Kazan  uzman jinekologlar, kadın doğum uzmanları ve bazı durumlarda adli tıp uzmanları tarafından yapılır.

 

18 yaşından küçük olan kişilerin aileleri tarafından şüphe sonucu muayene işlemi yaptırılır. Kişilerin özellikle psikolojik olarak durumdan etkilenmemeleri için muayene, kişilerin yazılı iznine tabi tutulur. Ancak 18 yaşından küçük olanların muayenesine aileleri karar verir. Yapılan muayeneler ve sonuçları gizli şekilde uygulanır. Sonuç istenirse, kişiye ya da aileye yazılı ya da sözlü olarak bildirilir.

Muayene sonuçları yazılı olarak alınmak isterse ya da raporlama durumu varsa bunu ancak adli tıp uzmanları yapabilir.

Genelde kişiler kendileri muayene yapmaya çalışırlar. Bu işlemi vajinaya bir ayna tutarak yaparlar. Ancak kişisel olarak kızlık zarı muayenesi yapmak mümkün değildir. Öncelikle kişinin yeterli tıbbi bilgisi olmalıdır. Ayrıca kızlık zarı hakkında da ayrıntılı bilgiye sahip olması gerekir.

Bazen kişiler durumlarından şüphelendiklerinde, muayene yaptırmak isteyebilirler. Bunun nedeni kaza sonucunda zar yapısının bozulma ihtimalidir. Genelde bazı kadınlar mastürbasyon yaparken vajina içerisine sert cisim soktuklarında, zar yapısını bozabilirler.

Bazı durumlarda vajen bölgesine gelen darbelerden dolayı, bir miktar kanamanın olması, zar yapısının bozulduğu hakkında kişide şüphe uyandırabilir.

Kızlık Zarı Muayenesi Kazan, Muayene Nasıl Yapılır?

Kızlık zarı muayenesi aslında oldukça basit bir işlemdir. Muayene sırasında herhangi acı ya da sızı hissedilmez. Kızlık Zarı Muayenesi Kazan  özel ve steril olan bir masada yapılır. Uzman jinekolog ya da kızlık zarı muayenesi yapacak olan doktor, kişinin labiul minus adı verilen vajina dudaklarını açıp zar yapısını incelemeye başlar. Bazı durumlarda zar yapısı daha içerilerde olabilir. Bu durumda kişinin ıkınması istenir ve zar yapısının görünür olması sağlanır.

Eğer zar yapısında bir yırtık varsa saat yönü kavramı ile bu yırtığın oluşumu tespit edilir. Eğer adli bir durum söz konusu ise muayene işlemleri adli tıp doktorları tarafından gerçekleştirilir. Raporlama ve sonuç bildirme işlemleri de aynı şekilde adli tıp doktorları tarafından yapılır. Rapor ve sonuçlar aileye ya da kişiye bildirilmesinin yanı sıra adli makamlara da delil olarak sunulabilir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir