Kızlık Zarı Nasıl Bozulur?

Kızlık Zarı Nasıl Bozulur? 3

Kızlık zarı; vajina içine yabancı cisim sokma, masturbasyon yaparken içeriye parmak veya bir cismi ileriye doğru fazlaca ve sertçe itme, düşme veya çarpma sonucunda vajinaya darbe alma veya cinsel ilişki sonrasında yırtılabilir veya daha doğru deyişle “kızlık zarının bütünlüğü bozulabilir”. kızlık zarı nasıl bozulur? sorusuna bu şekilde cevap verilebilir.

 

Kızlık zarının yapısının bozulmasına halk arasında “bekaretin kaybı, kızlık zarının yırtılması, patlaması, delinmesi, kızlığın kaybı, kızlığın bozulması” gibi değişik yöresel isimler verilmektedir.

Aslında kızlık zarının yırtılması, kırılması veya patlaması diye bir kavram yoktur. Bu tür kavramlar yalnızca kişilerin ilk gece ile ilgili korkularını arttırmaktan başka bir anlam ifade etmezler.

Bu bölümde bekaretin kaybı anlamında “kızlık zarının yırtılması” ifadesi daha sıklıkla kullanılacaktır.

Kızlık zarı nasıl bozulur? kızlığın bozulması

Kızlık zarı içi boş (delik) olan ve vajina girişinde yerleşmiş olan bir membrandır. İçi boş olduğu için kızlık zarı nasıl bozulur? sorusuna, yırtılma, patlama ya da delinme gibi cevapların verilmesi aslında yanlıştır.
Bekaretin gitmesi, kızlık zarının yırtılması, kızlığın bozulması, halk arasındaki tabirleri ile bekaretin kaybı, kızlık zarının patlaması gibi ifadeler yerine durumu tarif etmek için ‘kızlık zarının açılması, anatomik bütünlüğünün bozulması, kızlığın esnemesi’ gibi ifadeler olayı isimlendirmek daha doğru olacaktır.

kizlik zari nasil bozulur 2 - Kızlık Zarı Nasıl Bozulur?

Sürtünme veya masturbasyon ile kızlık zarı yırtılır mı?


Hayır.  Cinsel ilişkide penis vajina içine girmeden yalnızca sürtünme ile veya masturbasyon sırasında vajina içine parmak veya yabancı bir cisim sokulmadan yalnızca dışarıdan yapılan masaj ile kızlık zarı yırtılmaz.

Hem sürtünme hem de masturbasyon sırasında yaşanan orgazm sonucunda bazan rahim içinden bir kaç damla kan da gelebilir. Bu durumda da kişilerde kızlık zarının yırtıldığına dair şüpheler ortaya çıkabilir. Kesin ayrım için kızlık zarı (bekaret) muayenesi gereklidir.

Kızlık zarının sürtünme veya sert yapılan masturbasyon sonrasında yırtılıp yırtılmadığını anlamak ve akılda şüphe kalmadan kesin emin olabilmek için “kızlık zarı muayenesi (bekaret testi)” önerilmektedir. Çünkü bu tür durumlarda gelen kan rahim içi, dış genital alan veya kızlık zarı kökenli olabilir.

KIZLIK ZARI NASIL BOZULUR 2 - Kızlık Zarı Nasıl Bozulur?

Kızlık zarının zarar görmesi ne şekilde olur?

Kızlık zarı ancak ve ancak vajina içerisine yabancı bir cisim veya darbe sonucunda yırtılır veya zedelenir. Bunun haricinde kızlık zarının yırtılması, patlaması, delinmesi mümkün değildir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir