Kızlık Zarı Tamiri Tokat

Kızlık Zarı Tamiri Tokat 5

Kızlık zarı tamiri; kaza sonucunda, mastürbasyon sırasında kızlık zarının zarar görmesi, cinsel birleşmenin gerçekleşmesi gibi nedenlerle yaptırılan işlemlerdendir. Kızlık Zarı Tamiri Tokat dünyada ve ülkemizde kabul görmüş yöntemler yardımı ile yapılır.

 

Kızlık zarı tamirinde geçici ve kalıcı tamir teknikleri, ana teknikler olarak uygulanır. Bu tekniklerin içinde yer alan ve bu tekniklere yardımcı yan teknikler de zar tamirinde kullanılır.

Kızlık Zarı Tamiri Tokat, Geçici Kızlık Zarı Tamiri

Geçici kızlık zarı onarımı genel olarak evliliğe kısa bir süre kala tercih edilen yöntemlerden bir tanesidir. Kızlık Zarı Tamiri Tokat en çok tercih edilen uygulamalar arasındadır.

Geçici kızlık zarı genel ya da lokal anestezi altında yapılır. Genelde işlem 10-15 dakika gibi kısa sürelerde yapılır ve lokal anestezi kullanılır. Ancak bazı durumlarda kişilerin ameliyat korkularından dolayı, genel anestezi altında yapıldığı da olur. Eğer uygulama genel anestezi altında yapılacaksa, kişinin operasyon günü 6 saat öncesinden aç ve susuz olması gerekir.

Operasyonda kişinin kendi zar dokusu kullanılır. Zar dokusundan arta kalanlar vajina girişinde birleştirilir ve tıpkı bir perde gibi gerilir. Eğer zar dokusu kullanılmayacak durumda ise o zaman başka tekniklerle onarım işlemi yapılır. Bu durumun belirlenmesi için operasyon öncesinde bir dizi muayene işlemi yapılır.

Geçici kızlık zarı onarımı etki süresi yaklaşık olarak bir hafta kadardır. Bir hafta içerisinde cinsel birleşmenin gerçekleşmiş olması gerekir.

Kalıcı Kızlık Zarı Tamiri

Zar dokusu kullanılmayacak düzeyde olanlarda uygulanır. Ayrıca kişiler, kalıcı kızlık zarı yöntemini de tercih edebilirler. Uzun vadede evlilik planları yapanlar tarafından tercih edilir. kalıcı kızlık zarı operasyonları da 10-15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır. Genelde lokal anestezi altında yapılır, ancak genel anestezi de tercih edilebilir.

Genelde kalıcı kızlık zarı operasyonlarında vajina daraltma işlemleri de tercih edilir ve ilave edilir. Bu durumda operasyon süresine 20 dakika daha ilave edilir. Kalıcı kızlık zarı yönteminde kişinin vajina duvarında yer alan ve Flep adı verilen dokusu kullanılır. Bu doku vajinanın yapısına göre bir ya da birkaç yerden kaldırılır ve vajina girişinin orta yerinde birleştirilir.

Zar yapısı öncesinde ne kadar bozulmuş ya da işlevini kaybetmiş olursa olsun, yöntem güvenilir bir şekilde uygulanabilir. Ayrıca uzun vadede kullanılabilme özelliğine sahiptir.

Eğer uygulamadan sonra bazı noktalara dikkat edilirse, operasyonun etkisi kalıcı olacaktır. mesela bir hafta boyunca, operasyon geçiren kişinin hijyenik ped kullanması gerekir. Hijyenik ped vajen bölgesinin kuruluğunu sağlar ve nemden dolayı bakteri oluşumunu engeller. Ayrıca dış etkilere karşı da kişiyi korur.

Bacakların aşırı derecede açılmaması gerekir, dikişlerin tutma süresinin sağlanması için bu gereklidir. Vajen bölgesini zorlayacak sporlardan da kaçınılması gerekir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir