Kızlık Zarı ve Yapısı

Kızlık Zarı ve Yapısı 6

Cinsel birleşme sırasında zar yapısının bozulmasının dışında, bazı nedenlerden dolayı da kızlık zarı bozulabilir. Kızlık zarı ve yapısı konusunda aşağıda tüm bilgileri bulabileceksiniz.

 

Kızlık zarı her kadında bulunan mukoza şeklinde dokunun adıdır. İnce bir yapıya sahiptir. Bazı kadınlarda zar yapısı kalın bir yapıya sahiptir. Birçok durumda zar yapısı kolaylıkla bozulabilir ve kişi bunun farkına varmayabilir.

Bu durum zayıf kılcal damarlara sahip ve ince yapıdaki kızlık zarlarında geçerlidir. Vajen bölgesine gelen sert darbeler, bisiklete binme sırasında aşırı sarsıntı gibi nedenlerden dolayı zar yapısı bozulabilir.

Bazı durumlarda ise zar yapısı mastürbasyon yaparken, vajina içerisine sert bir cisim sokulmasından kaynaklanır. Sürtünmeden dolayı da zar yapısının bozulması ihtimal dahilindedir.

Kızlık Zarı ve Yapısı, Zar Yapısının Bozulması Diğer Nedenler

Özellikle hareketli ve ağır aktiviteleri içeren sporlar ile uğraşan kadınlarda da zar yırtılması ya da bozulması durumu görülebilir. At biniciliği sporu ile uğraşan kadınlarda da zar yırtılması durumu gözlenebilir. Kızlık zarı ve yapısı bacakların aşırı derecede açıldığı sporlarda da olabilir.

Bacakların aşırı derecede açılması, zar yapısının çok fazla gerilmesine ve yırtılmasına sebep olabilir.

Trafik kazalarında vajen bölgesine gelen sert darbelerden dolayı da zar yapısının bozulması gözlenebilir.

 

Bu sebeplerin dışında Bolu zar yapısının bozulması ya da yırtılması görülmez. Bazı kadınlarda nadir de olsa ince zar yapısı bulunur ve sürtünme yolu ile bile yırtılabilir. Bu yırtıktan meydana gelen kanama miktarı ise oldukça azdır ve birçok durumda vajina içerisinde kalır. Vajina içerisinde kalan kan miktarı adet kanaması ile birlikte dışarı atılır. Koyu kahverengi bir şekilde dışarı çıkan bu kanama miktarını kişi kolaylıkla fark edebilir.

Kızlık zarının neden yırtıldığını her kadının bilmesi gerekir. Böylelikle yırtılmaya neden olacak hareketlerden kaçınılması daha kolay olacaktır. Birçok durumda kaza sonucu oluşan yırtıklar, kadınların çevresinde yanlış anlaşılmalara yol açar.

Kızlık zarı toplumumuzda bekaret kavramı ile bağdaştırılan bir durumdur. Bu nedenden dolayı ilk gecede kan gelmemesi durumu birçok kadını zor duruma düşürür ve istenmeyen olaylara sebep verir.

Ağır psikolojik baskı ile karşı karşıya kalan kadınların birçoğu ise çözümü zar dikiminde bulur. Günümüzde kızlık zarının yapısının bilinmesi ile toplumda meydana gelen ön yargıların birçoğu ortadan kalktı. Ancak yine de hatırı sayılı bir kesim hala kadınlar üzerinde bu konuda baskı oluşturmaya devam ediyor.

 

MUTLAKA OKUMALISIN! Kızlık Zarı Tıbbi Bilgi

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir