Op.Dr.Esra Demir Yüzer

Op. Dr. Esra Demir Yüzer Kimdir?

op.dr .esra demir yuzer - Op.Dr.Esra Demir YüzerOp. Dr. Esra Demir Yüzer 1973 Kırşehir doğumludur. 1995 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden  tıp doktoru olarak mezun oldu. Siirt Merkez Demirkaya Sağlık Ocağın da pratisyen hekim olarak hizmette bulundu. 1997  yılında Tıpta uzmanlık sınavın da başarılı olarak Ankara Dr. Zekai Tahir Burak Hastane’sinde kadın  hastalıkları  ve doğum ihtisasına başladı. İhtisası süresince ;

Yüksek riskli gebelik, Doğum, İnfertilite (Kısırlık) ve Tüp Bebek,Jinekoloji ve Menopoz departmanlarında çalıştı.

2001 yılında uzman kadın doğum hekimi olarak mezun oldu. 2001-2009 yılları arasında  Sakarya Çocuk Bakım ve Doğum evi’nde çalışırken aynı zamanda  kendi özel muayenehanesinde de  hastalarına hizmet verdi.2001-2009 yılları arasında kızlık zarı ile ilgili binlerce adli rapor yazmıştır.Dolayısıyla kızlık zarı ile ilgili oldukça fazla tecrübesi vardır. 2009 tarihinde devlet görevinden ayrıldı. 2009 -2013 yılları arası Sakarya ‘da sadece özel muayenehanesinde  hastalarına hizmet verdi.

15 yıllık kadın doğum hekimliği süresince binlerce kızlık zarı muayenesi ve kızlık zarı dikimi yapmıştır. Özellikle kızlık zarı dikiminde kendi geliştirdiği tekniklerle başarılı sonuçlara imza atmıştır. Gerek, geçici, gerekse kalıcı kızlık zarı dikiminde, binlerce işlem gerçekleştirmiş olup, hiç bir olumsuz vaka dönüşü olmamıştır. Tüm hastalarından kızlık zarı dikiminden, teşekkür ve memnuniyet mesajları almıştır.

Op.Dr.Esra Demir Yüzer; 2001 den beri birçok  ulusal kongre ve kurslara katılarak eğitimini  desteklemiştir. Eğitimini destekleyen sertifika programlarını sıralamak gerekirse ;

  • 28.05.2003 tarihinde Yenidoğan Resüsitasyonu
  • 16.05.2003 tarihinde Ovulasyon indüksiyonu
  • 16.02.2014tarihinde Cinsel Terapi Eğitimi alarak Cinsel Terapist unvanını almıştır.
  • 03.07.2015 tarihinde Tüp Bebek Sertifikası almıştır.
  • 04.08.2014 tarihinde Estetisyenlik sertifikası almıştır.
  • 18.03.2016 tarihinde dolgu , botox, PRP tedavileri ,mezoterapi eğitimlerini başarıyla tamamlamıştır.

2013 den beri Ankara’daki özel muayenehanesinde hastalarına hizmet vermektedir. Türkiye’nin her yerinden gelen vakaların kızlık zarı dikimleri başarıyla yapılmaktadır. Şehir dışından gelen hastalarımız aynı gün memleketlerine geri dönebilmektedirler.

Op. Dr. Esra Demir Yüzer Ankara Kızılay ‘da ki muayenesinde  kızlık zarı dikimi haricinde labioplasti (küçük dudak onarımı) ,vajinoplastiv(vajen daraltma) vajinismus hastalarının da, vajinismus tedavilerini yapmaktadır.

Sertifikalarım