Flep Yöntemi ile Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Flep Yöntemi ile Kızlık Zarı Dikimi İşlemi

Kızlık zarının dikilmesi yöntemlerinden en çok tercih edilen ve en iyi sonuçlar veren yöntemler arasında flep tekniği de yer alır. Flep tekniği uygulanırken kalıcı kızlık zarı dikim işlemi gerçekleştirilir. Kızlık zarı, vajinanın 1 ila 1,5 cm içerisinde bulunur. Kızlık zarı kılcal damarlar ile kaplı bir doku olduğu için cinsel birliktelik sırasında yırtılır ve kanamaya başlar. Kan miktarı kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bazı durumlarda ise kızlık zarı çok esnek ya da zarda bulunan kılcal damarların zayıf olması nedeni ile birleşme sırasında kanama olmayabilir.

Flep yönteminde yırtığın boyutlarının ve ne zaman oluştuğunun bir önemi yoktur. Doğum ve kürtaj durumlarından sonra bile yapılabilir. Yöntemde ayrıca ne kadar cinsel birleşme yaşandığının bir önemi yoktur.

Vajina duvarından alınan dokular, vajina duvarlarının üst ve yanlarına tutturulur ve tıpkı bir perde gibi gerilir. Flep yöntemi ile bir anlamda yeniden kızlık zarı yapılır ve cinsel birleşmedeki kanama olayı taklit edilir.

Flep yöntemi ile yapılan operasyonlar dışarıdan hiçbir şekilde anlaşılamaz. Tercihe göre yöntem ile birlikte vajina daraltma operasyonları da yaptırılabilir.

Flep Yöntemi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Flep yöntemi; vajinanın arka duvarında bulunan bir parça canlı dokunum alınarak, kızlık zarının olması gerektiği bölgeye dikkatli bir şekilde dikilmesi işlemidir. Yani doku kaydırma işlemi de diyebiliriz. Flep yöntemi ile kızlık zarı dikimi uygulamasında, kızlık zarının hangi boyutlarda yırtılmış olmasının bir önemi yoktur. Aynı zamanda ne zaman olduğunun da bir önemi yoktur. Kişilerin istekleri doğrultusunda doğum veya kürtaj durumlarından sonra da kızlık zarı dikimi yapılabilir.

Flep Yöntemi İle Kızlık Zarı Dikiminin Amacı Nedir?

Kızlık zarı diktirme uygulamasında kullanılan flep yönteminin asıl amacı cinsel birliktelik sırasında kızlık zarının yırtılması sonucu yırtılan zardan kan gelmesini gerçekleştirmektir. Yani asıl olan kızlık zarını taklit etmek gibi bir durumdur. Vajinanın arka duvarından alınan ve kılcal damarlara sahip olan dokunun, vajinanın üst kısmından itibaren gergin bir şekilde dikilmesi ve vajinanın yan taraflarına da tutturulması ile birlikte canlı dokunun o bölgede bir kan dolaşımını sağlaması sayesinde gerçek kızlık zarı gibi bir zar oluşturulur. Bu işlemi yaptıran kişi dışında kimse böyle bir durum olduğunu anlayamaz.

Flep Yöntemi İle Kızlık Zarı Dikimi Öncesinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Flep yöntemi kullanılarak dikilen kızlık zarı yapılacağı gün dikkat edilmesi gereken bir kaç nokta bulunur. Öncelikle operasyonun gerçekleştirildiği gün bol bol dinlenmek ve herhangi bir cinsel birliktelik yaşanmamalıdır. Normalde çok basit ve çok kısa süren bir işlem olan flep yöntemi ile kızlık zarı dikimi işleminin, kişinin ve doktorun görüşmesinin ardından genel anestezi ile mi, lokal anestezi ile mi yapılacağına karar vermesi ile başlar.

Hastanın ameliyat korkusu ve buna benzer başka durumları var ise genel anestezi uygun görülür. Genel anestezi almadan en az 6 saat öncesinde bir şeyler yiyip içilmemesi gerekir. Operasyon genel anestezi verildikten sonra 10 ila 15 dakika arasında gerçekleştirilir. Eğer operasyon sırasından vajina daraltma işlemi de uygulanırsa operasyonun süresi minimum 20 dakika sürmektedir. Flep tekniği ile kızlık zarı dikimi operasyonundan sonra kişiler ağır sporlara bir hafta kadar ara vermelidir. Çünkü bacakları ayırmak gibi jimnastik hareketleri ilk bir hafta dikilen kızlık zarı için risk oluşturabilir.

Flep Yönteminden Sonra Bunları Yapmalısınız

Flep yöntemi kullanılarak dikilen kızlık zarı, vajinanın arka duvarından alınan ve kılcal damarlara sahip olan dokunun vajinaya dikilmesidir. Kızlık zarının olması gerektiği bölgeye dikkatli bir şekilde dikilen ve vajinanın yan taraflarına tutturulan canlı dokunun o bölgeye uyum sağlaması için bir süre gereklidir.

Nasıl vücudumuzun herhangi bir yerinde çizik, kesik ve benzer yaraların kapanması bir kaç gün sürüyorsa, vajinaya dikilen canlı dokunun da dikildiği bölgeye uyum sağlayarak kan akışının devam etmesini sağlayabilmesi için birkaç günlük uyum süresine ihtiyacı vardır. Bu yüzden operasyon sonrasındaki ilk bir hafta kişilerin oldukça dikkatli olmaları gerekir. Kızlık Zarı Dikimi Ankara İlinde Hizmet Veren Bir Sağlık Kliniği Olarak Flep Yöntemine İlişkin Sorularınızı Bizimle Paylaşabilirsiniz.

Hemen Konuş
Merhaba,,Size Nasıl yardımcı Olabiliriz?