Lazer ile Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Lazer ile Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Lazer teknolojisinin kızlık zarı yöntemleri ile uygulanması ile birlikte bu tür operasyonlar daha hızlı ve daha kolay hale geldi. Yeni nesil lazer cihazları ile kalıcı kızlık zarı dikimi operasyonları başarı ile yerine getiriliyor. Lazerle kalıcı kızlık zarı dikimi Flep yöntemi ile birlikte yapılır.

Lazer ile Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

Flep yönteminde vajina duvarından alınan dokular, kızlık zarının olduğu yere dikilir. Vajina duvarının üst ve yanlarına dikilerek işlem tamamlanır. Bu işlemin lazer yöntemi ile yapılması ise dikiş yerine vajina duvarına lazer yardımı ile dokuların tutturulması ile olur. Lazer burada bir tür kaynak görevi görür. Dikişten kaynaklanan ağrı ve sızı bu yöntemde görülmez.

Bazı durumlarda çift katlı Flep yöntemi ile lazerle kızlık zarı dikimi operasyonları yapılır. Lazer ile yapılan kalıcı kızlık zarı operasyonlarında Flep denilen doku daha kolay bir şekilde alınabilir. İşlem sırasında ya da sonrasında kanama görülmez.

Lazer yönteminde iyileşme süresi daha kısadır ve dikiş yöntemindeki kanamalar görülmez.

Lazer ile Kızlık Zarı Dikiminden Sonra…

Lazer yöntemi ile yapılan operasyonlardan sonra dikkat edilecek hususlar, dikim yöntemi ile aynı olmakla beraber, bazı farklılıklar gösterir. Operasyondan sonra birkaç gün boyunca ağır aktivelerden kaçınılması gerekir. Dikiş yönteminden farklı olarak herhangi bir ağrı kesici ya da antibiyotik kullanımına gereke yoktur. Operasyondan bir hafta sonrasına kadar, Vajen bölgesinin kuru tutulması bu yöntem içinde geçerlidir.

Operasyonun etkilerinin gözlemlenmesi için doktor kontrolü gerekebilir. Yalnızca bir gün doktor kontrolüne gidilmesi yeterli olabilir. Operasyonun fizyolojik etkilerinin yanı sıra psikolojik etkileri de oldukça büyüktür. Operasyon sonrasında kişi hızlı iyileşmekte, kendisine olan güveni yerine gelmektedir. Operasyon öncesinde kişi yaşadığı sıkıntıları unutur ve büyük bir psikolojik rahatlama yaşar.

Diğer yöntemlerde olduğu gibi bu yöntem de de hasta doktor mahremiyeti sağlanır. Günümüzde vajina estetiği ve kızlık zarı operasyonları çoğunlukla lazer yöntemi kullanılarak yapılır.

Hemen Konuş
Merhaba,,Size Nasıl yardımcı Olabiliriz?