Kızlık Zarı Onarımı

Kızlık zarı dikimi ve onarımı kavramları aslında aynıdır. Çeşitli nedenlerden dolayı kızlık zarı yırtılmalarında uygulanır. Operasyonun yapılış aşamaları, kızlık zarının türüne göre değişkenlik gösterir. Dünya üzerindeki her kadının kızlık zarı yapısı farklıdır. Bazı durumlarda istenmeyen nedenlerden dolayı kızlık zarı zedelenmeleri ve yırtılmaları gerçekleşebilir. Genelde kazalar ya da yapılan spor aktiviteleri sırasında kızlık zarı yırtılmaları gerçekleşebilir.Kızlık zarı onarımı operasyonları genel olarak iki yöntemle yapılır. Kalıcı ve geçici onarım yöntemlerinin uygulanışında küçük farklar vardır. Bu yöntemlere son zamanlarda çokça tercih edilen lazer yöntemini de eklemek gerekir.

Bu tür operasyonlarda öncelikle muayene işlemi yapılır. Muayenenin amacı kızlık zarı türünün belirlenmesi ve operasyonun bu duruma göre şekillendirilmesidir. Daha sonrasında lokal ya da genel anestezi olup olmayacağına karar verilir. Operasyonlar basittir ve kısa sürer. Bu yüzden çoğunlukla lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Ancak bazı kişilerde ameliyat korkusu vardır ve kişinin isteğine göre genel anestezi de uygulanabilir. Eğer kişide genel anesteziye engel bir durum varsa doktor kararı ile uygulanmayabilir. Mesela astım hastaları ve akciğer sorunu olanlara genel anestezi uygulanmaz.

Tüm bu etkenler belirlendikten sonra operasyon günü seçilir. Kalıcı kızlık zarı onarımında operasyon gününün bir önemi yoktur. Ancak geçici kızlık zarı onarımı, cinsel birleşmeden en az 3 gün önce yapılması gereken bir operasyondur. Bir hafta kalıcılık süresi vardır. Bir haftadan sonra tekrar yırtılma ve kanama görülebilir. Kızlık zarı onarımı kalıcı olanda  süre sınırı yoktur.

Kızlık Zarı Onarımı sonrası

Kalıcı ve geçici kızlık zarı onarımı operasyonları kısa sürer. Çoğu zaman aynı gün içerisinde kişiler günlük yaşantılarına dönebilirler. Kızlık zarı onarım operasyonun yapıldığı gün içerisinde dinlenilmesi kişi açısından iyi olacaktır. Bazı durumlarda bu süre 2 günü bulabilir. Kişiler operasyondan bir hafta sonrasına kadar havuza ya da denize girmemelidir. Ayrıca ağrı aktivitelerden kaçınılması gerekebilir. Bu yüzden jimnastik ya da ağırlık sporu ile uğraşanların bir hafta ara vermeleri gerekebilir.

Bacakların aşırı bir şekilde açılmaması ve Vajen bölgesinin kuru tutulması gerekir. Operasyondan sonra hafif kanamalar ya da ağrılar olabilir. Bu yüzden operasyonu gerçekleştiren uzmanlar hastalara ağrı kesiciler verirler. Enfeksiyon riskine karşı ise antibiyotik kullanımı gerekir. İç çamaşırlarında sıklıkla değiştirilmesi gerekir.

Operasyondan bir hafta sonra uzman kontrolüne gelinmesi gerekir. Kızlık Zarı Operasyonları ile ilgili en çok sorulan sorulardan biri dikim işleminin hangi yöntemle yapıldığıdır. Bu konuda merkezimizde uygulanan Lazerle Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Sayfasını Ziyaret Edebilirsiniz.

Hemen Konuş
Merhaba,,Size Nasıl yardımcı Olabiliriz?