Kızlık Zarı Dikimi Ankara

Kızlık Zarı Dikimi Ankara

Kızlık Zarı Dikimi Ankara işlemi geçici ve kalıcı olmak üzere iki çeşittir. En sık kullanılan yöntem kalıcı kızlık zarı dikimidir.

Kalıcı kızlık zarı sütür, flep yöntemi adı verilen basit fakat uçtan uca bir bağlantı tekniğidir. Bu nedenle ekimden sonraki ilk ilişkide kızlık zarının bütünlüğü geri kazanılır ve kanama sağlanır. Flebin kızlık zarı lokal anestezi altında dikilir. Kızlık zarının geçici olarak dikilmesi, cinsel ilişki sırasında birkaç gün içinde kanamaya neden olabilen kısa süreli bir dikiş yöntemidir. Bu yöntemde ilişki gecikirse dikişler açılır ve dikişlerin yetersiz olması nedeniyle ilişki sırasında kanama olmayabilir.

Kızlık Zarı Muayenesi

Bir kişinin bakire olup olmadığı kızlık zarı muayenesi ile anlaşılır. Bu muayeneyi jinekologlar yapar. Kızlık zarı muayenesi oldukça basittir ve kısa sürer. Herhangi bir alet kullanılmaz ve muayene ile kızlık zarına herhangi bir zarar gelmez.

Kızlık Zarı Muayenesi Nasıl Yapılır?

Kızlık zarı muayenesi jinekolojik masada her iki bacak açık iken kadın doğum uzmanı tarafından yapılan basit bir muayene tekniğidir. Küçük dudaklar bir miktar dışarı doğru çekilerek ve bazen de hasta ıkındırılarak vajinayı çevreleyen kızlık zarı halkası ortaya çıkartılır ve zarın sağlam olup olmadığı veya zedelenme olup olmadığı hakkında net bir bilgi elde edilir.

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

Kızlık zarı dikimi lokal anestezi altında yapılır. En sık kullanılan yöntem kalıcı (fleb) yöntemidir. Fleb yöntemi basit olarak uc uca dikilerek yapılan bir birleştirme tekniğidir. Bu yöntemle yapılan kızlık zarı dikiminde etraftaki dokulardan alınan mukoza parçası ile yırtılan bölgede yeni bir kızlık zarı meydana getirilir. İşlem sonrası ne zaman ilişkiye girilirse girilsin kanama meydana gelecektir. Kızlık zarı dikiminde, kaç kez cinsel ilişkiye girildiği veya kızlık zarının ne zaman yırtıldığı önemli değildir.

Hemen Konuş
Merhaba,,Size Nasıl yardımcı Olabiliriz?