300-320 exam detail 2V0 dumps 300-206 senss pdf 70-347 exam questions 98-379 exam guide

Kızlık Zarı Blog

Kızlık zarı dikimi Ankara

Kızlık zarı  vajen girişinin hemen 1-2 cm gerisinde bulunur. Kadınlarda doğuştan gelen bir doku  artığıdır. Hemen vajen girişinde bulunduğundan kadınlarda bekaret göstergesi olarak kabul edilir. Kızlık zarı dikimi Ankara Kızılay Mithatpaşa caddesindeki kliniğimize ,Çankaya, Yenimahalle,  Kazan, Gölbaşı, Haymana,  Çubuk , Kızılcahamam gibi ilçelerinden hastalarımız kızlık zarı muayenesi ve kızlık zarı dikimi için başvurmaktadırlar. Aynı gün işlem sonrası bir süre  dinlendirildikten sonra evlerine gönderilmektedirler.

 

Kliniğimiz Ankara ‘nın merkezinde olduğundan Ankara‘nın her yerinden ulaşım oldukça rahat olmaktadır. Dolayısıyla Ankara ‘nın semtlerinden Demetevler, Keçiören , Sanatoryum, Bağlum, Dikmen, Ayrancı , Öveçler, Gaziosmanpaşa, Ümitköy , Çayyolu, Yaşamkent , Anıttepe, Maltepe, Küçükesat, Büyükesat ‘tan kızlık zarı muayenesi ve kızlık zarı dikimi için hastalarımız kolaylıkla başvurabilmektedirler.

Kızlık zarı muayenesi hiçbir alet kullanmadan sadece gözle bakılarak yapılabilen ağrısız bir muayenedir.Muayenede küçük dudaklar hafifçe yanlara doğru ittirilir ve dış dudaklar yavaşça dışarı doğru çekilerek yapılır. Tecrübeli ellerde muayene sadece birkaç saniye sürer. Birçok genç kız daha önce yaşadığı bazı şüpheli olaylardan dolayı kızlık zarı hakkında kafasında birçok soru işareti ile yıllarca yaşar. Bu rahatsızlıktan kurtulmanın tek yolu kızlık zarı muayenesini bir an önce olmaktır.

Kızlık zarı  dikimi Ankara, kızlık zarı dikimi geçici ve kalıcı olmak üzere iki türlüdür:

Geçici  kızlık zarı dikimi : Bu işlemde çok ince ve yumuşak iplikler kullanılarak vajen girişini daraltan bir dikiş atılır. Bu şekilde cinsel ilişki sırasında kanama sağlanır.

Kalıcı kızlık zarı dikimi :Uzun süreli bir kalıcılık sağlar. Kalıcı kızlık zarı dikimi iyileşme süreci 30-45 gün arasıdır. Bu yüzden cinsel ilişkiden 1-2 ay önce yapılmalıdır.

Kızlık zarı dikimi Ankara ilinde yapılan her iki kızlık zarı dikim yöntemi de tecrübeli ellerde yapıldığı takdirde başarı şansı yüksektir. Kızlık zarı dikimi sonrası hastanın kendi öz bakımı ve kurallara dikkat etmesi bu başarıda etkilidir. Ameliyattan bir hafta sonrasına kadar doktorun tavsiyelerine uyulmalı ve hijyen kuralları gözetilmelidir.

Bu gönderiyi paylaş