Yapay Kızlık Zarı Nedir?

Günümüzde estetik operasyonlar arasında kızlık zarı dikimi de yer almaktadır. Evlilik öncesi toplumsal geleneklere bağlı olarak kızlık zarı operasyonu gerekebilir. Kızlık zarı dikimi kısa sürede yapılabilen bir operasyondur. Kızlık zarının bozulmasının farklı nedenleri olabilir. Kişiler fiziksel olarak bu şekilde dünyaya gelmiş olabilir.

 

 Kızlık Zarı Operasyonu

 

 Kızlık zarı darbeler nedeniyle de hasar görebilir. Cinsel ilişki sırasında da kızlık zarı bozulabilir. Genellikle evlilik öncesi kızlık zarı operasyonuna ihtiyaç duyulur. Kızlık zarı ile ilgili tedirginlik duyan kişiler bu operasyonu yaptırabilir. Kızlık zarı dikimi ise pek çok hastanede yapılmaktadır. Bu operasyon basit ve kısa süreli bir işlemdir. Operasyonun sonuçları ile ise oldukça başarılı olmaktadır. Kişi operasyonu olduğu gün günlük yaşamına geri dönmektedir.

 

 Kızlık Zarı Nedir?

 

 Kızlık zarı kadınlarda doğuştan olan ve vajinadan yaklaşık 1,5 cm içeride bulunan bir zardır. Kızlık zarının ortasında bir delik bulunmaktadır. Bu delik sayesinde de aylık kanamalar vücut dışına atılmaktadır. Vajina bölgesinde yer alan bu delik ise boyut olarak farklılık göstermektedir. Kızlık zarının yapısı farklılık göstermektedir. Bu zarın yapısına göre ilk ilişki sırasında yaşanan kanama oranı da değişmektedir. Yapay kızlık zarı operasyonu yapılabilir.

 

 Kızlık Zarının Yırtılması

 

 Vücuttaki her organın bir görevi bulunmaktadır. Kızlık zarının ise bir görevi bulunmamaktadır. Kızlık zarının en önemli görevi ergenlik dönemine kadar vajinaya girebilecek mikropları engellemektir. Kızlık zarının yırtılmasının en yaygın nedeni ise cinsel ilişki olmaktadır. Vajinal bölgede yaşanacak bir operasyonda kızlık zarına zarar verebilir. Kızlık zarının yırtılmasının farklı nedenleri de olmaktadır. Ağır spor aktiviteleri, vajinal bölgeye alınan darbe, mastürbasyon sırasında bir sorun yaşanması kızlık zarına zarar verebilir.

 

 Kızlık Zarı Tipleri

 

 Kızlık zarı her kişide farklı bir yapıda olmaktadır. En sık görüşen kızlık zarı yapısı yuvarlak halkalı olarak bilinmektedir. Yuvarlak halkalı kızlık zarı en yaygın görülen kızlık zarı modelidir. Bunun dışında olanlar ise normal kızlık zarı değildir. Kızlık zarı tipini zar ortasında yer alan deliğin boyutu belirlemektedir. Bazı kişilerin zarı esnek yapıda olmaktadır.

 

 İlk cinsel ilişkide zar bozulmayabilir. Zarın yırtılmaması ise kızlık zarının ortasındaki deliğin büyüklüğünden kaynaklanır. Esnek yapıdaki zarlarda ise kanama olmayabilir. Bu durumda jinekolojik muayene ile durum anlaşılır. Kızlık zarı farklılıkları olabilir. Deliksiz kızlık zarı, bölmeli kızlık zarı, yarımay kızlık zarı gibi zar çeşitleri bulunmaktadır.

 

 Kızlık Zarının Yırtıldı Zamanın Anlaşılır mı?

 

 Kızlık zarı yırtıldıktan sonra yaklaşık 1 hafta içinde iyileşmektedir. 1 hafta sonra yırtıldığı zamanı anlamak pek mümkün olmamaktadır. Aynı hafta muayene olunursa zamanı anlamak mümkün olur. Kızlık zarı yırtıldığında kişinin kaç kişi ile ilişkiye girdiği de anlaşılmaz. Kızlık zarının yırtıldığı doktor muayenesi ile anlaşılmaktadır.

 

 Kızlık zarının yırtılması sırasında kişiden kişiye farklılık olsa da ağrı ve acı hissedilir. Kızlık zarı yırtılmadan kişiler hamile kalabilir. Normal bir doğum yapılırsa da kızlık zarı o aşamada yırtılacaktır. Sperm ve yumurtanın buluşması hamilelik için yeterli olmaktadır. Kızlık zarı yırtıldıktan sonra 1 hafta içinde iyileşir ama eski haline dönmez. Kızlık zarı operasyonu ile ilişki sırasında kanama yaşanması sağlanır.

 

 Kızlık Zarı Dikimi

 

 Yapay kızlık zarı dikimi cerrahi operasyonlar ile gerçekleştirilir. Kızlık zarı dikimim için yapılan cerrahi operasyonlar genital bölgenin içerisinde gerçekleşir. Operasyonun amacı cinsel ilişki sırasında kanama oluşmasını sağlamaktır. Kızlık zarı dikimi ile gerçekleştirilen operasyon sonrasındaki ilk cinsel ilişkide vajinada kanama olmaktadır. Cinsel ilişkide oluşan kanamada oran ve miktar değil, ilişki sırasında kanama olması önemlidir.

 

 Kızlık zarını dikimi operasyonu sadece konusunda uzman jinekologlar tarafından muayene sırasında anlaşılır. Jinekologlar dışında kızlık zarı dikimi ya da onarımının anlaşılması söz konusu değildir. Kızlık zarı operasyonları dünyanın pek çok yerinde yapılmaktadır. Yapay kızlık zarı operasyonları kalıcı ve geçici olarak iki şekilde yapılır. Yakın zamanda evlenecekler geçici, ileri tarihte evlenecekler kalıcı operasyonu tercih eder.

Hemen Konuş
Merhaba,,Size Nasıl yardımcı Olabiliriz?