<link rel="stylesheet" href="//fonts.googleapis.com/css?family=Arial%2C+Helvetica%2C+sans-serif%3A200%2C300%2C400%2C700%2C800%7CPlayfair+Display%3A200%2C300%2C400%2C700%2C800%7COpen+Sans%3A200%2C300%2C400%2C700%2C800">Yapay Kızlık Zarı Nedir | Yapay Kızlık Zarı Nasıl Kullanılır

Yapay Kızlık Zarı Nedir?

Yapay Kızlık Zarı Nedir

Bugünlerde internet sitelerinin bazılarında, bakirelik hapı ve suni kızlık zarı altında ürünler satılmaya başlandı. Yapay Kızlık Zarı Nedir? ve bekaret hapı hakkında yer alan bilgilere göre suni olarak kanama sağlıyor ve gerçek kanamayı taklit edebiliyor. Ancak bu ürünler hakkında bilinmesi gereken bazı noktalar var.

 

Suni olarak imal edilen kızlık zarı vajina içerisine kişi tarafından yerleştirilmesi gereken bir üründür. Bunun birtakım sakıncaları vardır. Kişi bu ürünü tam anlamı ile kullanamayabilir. Ayrıca ürünü yerleştirme zamanı da önem kazanır. Kızlık zarı gibi hayati bir öneme sahip olan bir konuda bu tür ürünlere güvenmek oldukça riskli olacaktır.

Piyasada satılan yapay kızlık zarı iki adet olarak kullanıcılara ulaştırılır. Bir tanesi deneme amaçlıdır. İkincisi ise cinsel ilişkiden önce vajina içerisine yerleştirilir. Kullanıcılardan gelen şikayetlere göre yapay kızlık zarı zamanlaması çoğu zaman cinsel ilişkiden önce yapay kanamanın gerçekleştiği yönündedir.

Bu durum erkek partnerin gözünde kadının küçük düşmesi için yeterli olmaktadır. Ayrıca bu ürünlerin birçoğu Çin kökenlidir ve içeriğinde kanserojen madde olması riski vardır. Enfeksiyon riski yüksek olan bu tür ürünler genital hastalıklara da davetiye çıkarır.

Unutulmamalıdır ki kızlık zarı operasyonları her ne kadar yapılan kişi için basit olarak görünse de, yapan hekim için oldukça zorludur. Bunun nedeni mikrocerrahi yöntemi ile yapılması ve büyük dikkat gerektirmesindendir.

Bazı çiftler bu ürünü ilk heyecanı yeniden yaşamak için kullansa da risklerini de göz önünde bulundurmaları tavsiye edilir.

Bekaret Hapları ile ilişkisi

Bekaret hapları da kanamanın taklit edilmesi için piyasada satılan ürünlerden bir tanesidir. Yapay Kızlık Zarı Nedir? ürününe alternatif olarak geliştirilen bu üründe de bazı sakıncalar olduğu, deneyen kişiler tarafından ispatlanmıştır. Türkiye’nin diğer ilçelerinde olduğu gibi Bala ilçesinde de bu haplar satılır.

Bu ürün kılcal damarlardaki kanamayı artıran niteliktedir. Ancak burada bir nokta atlanmaktadır. O da bu ürünlerin yalnızca genital bölgedeki kılcal damarlarda kanlanma yapmanın yanı sıra vücudun diğer bölgelerinde de aynı etkiyi göstermesidir.

Kılcal damar genişlemesine yol açan bu tür ürünlerde beyin damarlarında ve göz damarlarında kılcal damar genişlemelerine de yol açabilmesidir. Beyin damarlarında genişleme yapmaları ve muhtemelen beyin kanamasına neden olmaları riski içerirler.

Ayrıca göz çeperlerinde bulunan kılcal damarların genişlemesine ve bu kılcal damarların patlamasına da neden olabilirler.

Şu anda bu ürünler hala test aşamasındadır. Kalıcı sonuçları henüz yayınlanmamıştır. Bu yüzden beyin kanaması ve felç gibi hayatı mahvedecek sonuçlara yol açması, kuvvetle muhtemeldir.

Bu ürünlerin kullanılması yerine hiçbir riski bulunmayan ve çok kısa bir sürede uzman ellerde tamamlanan operasyonların tercih edilmesi yerinde olacaktır.

Bu operasyonlar uzman jinekologlar tarafından defalarca yapılmış ve birçok kişi olumlu sonuç almıştır.

Kızlık zarı gibi bir konuda sağlığınızı ve güvenliğinizi daha ucuz ürünler ile riske atmaya hiç gerek yoktur.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın