Yapay Kızlık Zarı Nedir?

Yapay Kızlık Zarı Nedir? 5

Bugünlerde internet sitelerinin bazılarında, bakirelik hapı ve yapay kızlık zarı altında ürünler satılmaya başlandı. Yapay Kızlık Zarı Nedir? ve bekaret hapı hakkında yer alan bilgilere göre yapay kızlık zarı, suni olarak kanama sağlıyor ve gerçek kanamayı taklit edebiliyor. Ancak bu ürünler hakkında bilinmesi gereken bazı noktalar var.

 

Suni olarak imal edilen yapay kızlık zarı vajina içerisine kişi tarafından yerleştirilmesi gereken bir üründür. Bunun birtakım sakıncaları vardır. Kişi bu ürünü tam anlamı ile kullanamayabilir. Ayrıca ürünü yerleştirme zamanı da önem kazanır. Kızlık zarı gibi hayati bir öneme sahip olan bir konuda bu tür ürünlere güvenmek oldukça riskli olacaktır. Piyasada satılan yapay kızlık zarı iki adet olarak kullanıcılara ulaştırılır. Yapay kızlık zarı olarak satılan bu ürün paketlerinin içinde bir tanesi deneme amaçlıdır. İkincisi ise cinsel ilişkiden önce vajina içerisine yerleştirilir. Kullanıcılardan gelen şikayetlere göre yapay kızlık zarı zamanlaması çoğu zaman cinsel ilişkiden önce yapay kanamanın gerçekleştiği yönündedir.

 

Bu durum erkek partnerin gözünde kadının küçük düşmesi için yeterli olmaktadır. Ayrıca bu ürünlerin birçoğu Çin kökenlidir ve içeriğinde kanserojen madde olması riski vardır. Enfeksiyon riski yüksek olan bu tür ürünler genital hastalıklara da davetiye çıkarır. Unutulmamalıdır ki kızlık zarı operasyonları her ne kadar yapılan kişi için basit olarak görünse de, yapan hekim için oldukça zorludur. Bunun nedeni mikro cerrahi yöntemi ile yapılması ve büyük dikkat gerektirmesindendir. Bazı çiftler bu ürünü ilk heyecanı yeniden yaşamak için kullansa da risklerini de göz önünde bulundurmaları tavsiye edilir.

 

Bugünlerde internet sitelerinin bazılarında, bakirelik hapı ve yapay zar altında ürünler satılmaya başlandı. Kliniğimiz i arayan pek çok hastamızdan bu ürünler nasıl kullanılır yada güvenilir mi sorularını sıkça alıyoruz. Öncelikle Yapay kızlık zarı nedir ve bekâret hapı hakkında yer alan bilgilere göre suni olarak kanama sağlıyor ve gerçek kanamayı taklit edebiliyor. Ancak bu ürünler hakkında bilinmesi gereken bazı noktalar var. Çünkü bazı durumlarda görüldüğü kadar da iyi ürün olmayabiliyor.

 

Suni olarak imal edilen yapay zar vajina içerisine kişi tarafından yerleştirilmesi gereken bir üründür. Bunun birtakım sakıncaları vardır. Kişi bu ürünü tam anlamı ile kullanamayabilir. Ayrıca ürünü yerleştirme zamanı da önem kazanır. Kızlık zarı gibi hayati bir öneme sahip olan bir konuda bu tür ürünlere güvenmek oldukça riskli olacaktır. Evet, kızlık zarı hayati bir organ değil, hatta organ bile değil fakat vajinaya yapılacak yapay bir müdahale büyük tehlikeler oluşturabilir.

 

Piyasada Fazla Sayıda Bulunuyor

 

Piyasada satılan yapay kızlık zarı iki adet olarak kullanıcılara ulaştırılır. Bir tanesi deneme amaçlıdır. İkincisi ise cinsel ilişkiden önce vajina içerisine yerleştirilir. Kullanıcılardan gelen şikâyetlere göre yapay kızlık zarı zamanlaması çoğu zaman cinsel ilişkiden önce yapay kanamanın gerçekleştiği yönündedir. Bu durum erkek partnerin gözünde kadının küçük düşmesi için yeterli olmaktadır. Ayrıca bu ürünlerin birçoğu Çin kökenlidir ve içeriğinde kanserojen madde olması riski vardır. Enfeksiyon riski yüksek olan bu tür ürünler genital hastalıklara da davetiye çıkarır. Hatta rahim kanseri gibi riskli hastalıklara da sebebiyet verebilir. Yani, sırf bakirelik imajı göstermek için böylesi bir tehlikeye girmek ne kadar mantıklı olur, orası meçhul. Bu nedenle kızlık zarı dikimi ankara alanında faaliyet gösteren kliniğimizi arayıp yapay kızlık zarı nasıl kullanılır sorusunu soran tüm hastalarımıza da söylediğimiz gibi hayatınızı bu ürünler yüzünden riske atmayın.

 

Bekaret Hapları İle İlişkisi

Bekâret hapları da kanamanın taklit edilmesi için piyasada satılan ürünlerden bir tanesidir. Yapay kızlık zarı nedir? Ürününe alternatif olarak geliştirilen bu üründe de bazı sakıncalar olduğu, deneyen kişiler tarafından ispatlanmıştır.

 

Bu ürün kılcal damarlardaki kanamayı artıran niteliktedir. Ancak burada bir nokta atlanmaktadır. O da bu ürünlerin yalnızca genital bölgedeki kılcal damarlarda kanlanma yapmanın yanı sıra vücudun diğer bölgelerinde de aynı etkiyi göstermesidir. Bu sebepten dolayı kişi yalnızca genital bölgesinden kan gelmesini beklerken başka yerlerden de kan gelebilir ve akan kan yerine göre şiddetli olabilir. Bu da hayati tehlike yaratır.

 

Kılcal damar genişlemesine yol açan bu tür ürünlerde beyin damarlarında ve göz damarlarında kılcal damar genişlemelerine de yol açabilmesidir. Beyin damarlarında genişleme yapmaları ve muhtemelen beyin kanamasına neden olmaları riski içerirler. Araştırmalara göre pek çok kişi bu hapları kullanarak yoğun bakıma düşmüş ve ölümden sıyrılmış. Ayrıca göz çeperlerinde bulunan kılcal damarların genişlemesine ve bu kılcal damarların patlamasına da neden olabilirler.

 

Bugünlerde internet sitelerinin bazılarında, bakirelik hapı ve yapay kızlık zarı altında ürünler satılmaya başlandı.

 

Hekim Tarafından Yapılmalı

 

Unutulmamalıdır ki kızlık zarı operasyonları her ne kadar yapılan kişi için basit olarak görünse de, yapan hekim için oldukça zorludur. Bunun nedeni mikro cerrahi yöntemi ile yapılması ve büyük dikkat gerektirmesindendir. Ancak hekim kontrolünde olan kızlık zarları kişinin hayatını tehlikeye sokmaz çünkü her şey doktor gözetimi altındadır ve hijyenik ürünlerdir. Fakat kişinin kendi başına takacağı yapay kızlık zarı yanlış yere takılabilir. Bununla birlikte yeterli hijyen sağlanmazsa kişi ağır bir enfeksiyon geçirebilir.

 

Bazı çiftler bu ürünü ilk heyecanı yeniden yaşamak için kullansa da risklerini de göz önünde bulundurmaları tavsiye edilir. Zaten pek çok kadın geçmişini evlendiği erkeğe anlatamadığı için ve sadece bakirelik imajı yaratmak için bu ürünlere başvuruyor fakat bu kurtarıcı değildir. Bunun yerine jinekolog ile görüşüp geçici ya da kalıcı kızlık zarı diktirmek çok daha mantıklı olacaktır.

 

Bekaret Hapları Deneme Aşamasında

 

Şu anda bu ürünler hala test aşamasındadır. Kalıcı sonuçları henüz yayınlanmamıştır. Bu yüzden beyin kanaması ve felç gibi hayatı mahvedecek sonuçlara yol açması, kuvvetle muhtemeldir. Pek çok kadın ilk gecesinde vajinadan kan gelerek eşini kandırmayı hayal etse de bazen çok ters bir yola girebiliyorlar ve bu durum açığa çıktığında hiç iyi sonuçlar doğmuyor. Bu ürünlerin kullanılması yerine hiçbir riski bulunmayan ve çok kısa bir sürede uzman ellerde tamamlanan operasyonların tercih edilmesi yerinde olacaktır. Bu operasyonları uzman jinekolog doktorlar yapıyor ve kişinin tercihine göre üç günlük ya da aylık olabiliyor. Yasal, sağlıklı ve güvenilir yöntemler varken biraz daha ucuza mal oluyor diye hayati tehlikeye girmenin bir anlamı yok.

 

Bu operasyonlar uzman jinekologlar tarafından defalarca yapılmış ve birçok kişi olumlu sonuç almıştır. Pek çok bayan evleneceği zaman kızlık zarı taktırarak sıkıntısız bir gece geçirebiliyor. Üstelik hiçbir şekilde alerjik reaksiyon, hayati tehlike görülmüyor. Bu nedenle geçici ya da kalıcı kızlık zarları yapay kızlık zarlarına göre bin kat daha güvenilir. Hem de garanti sonuç veriyor ve ilk gece rezillik ile bitmiyor.

 

Sağlığınızı Tehlikeye Atmayın

 

Kızlık zarı gibi bir konuda sağlığınızı ve güvenliğinizi daha ucuz ürünler ile bu kadar riske atmaya hiç gerek yoktur. Hatta belki de evleneceğiniz kişi ile konuşup bakire olmadığınızı söyleseniz belki de hiç böyle işlere gerek kalmayacak. Fakat illa ki söyleyemem bir şekilde kızlık zarı taktırmam gerek diyorsanız kızlık zarı dikim merkezlerinde hizmet veren uzman jinekolog doktorları tercih etmelisiniz. Böylece sağlığınızı da bu kadar tehlikeye sokmamış olursunuz.

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir