Geçici Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

Kızlık zarı vajinanın yaklaşık olarak 1.5 -2 cm içerisinde bulunur. Tıbbi literatür içerisinde incelendiğinde sağlık açısından yararları vardır. Vajinal içerisine dışarıdan gelecek olan mikropların girişine engel olur. Vajinanın mikroplardan korunmasına yardımcı olur. Fakat toplumsal normlarımız kızlık zarını bekâretin sembolü olarak görüyorlar. Bu nedenle vajinal kızlık zarının evlilik sonrası kanama göstermemesi bekâretin taşıdığı anlamını taşıyor. Bu nedenle de birçok bayan, kızlık zarını evlilik öncesinde kaybettikleri için kızlık zarı dikimine başvururlar. Kızlık zarı cerrahi bir operasyon sonucu kadın doğum uzmanı tarafından dikilir. Süreç içerisinde amaç, kızlık zarının zarar gören kısımlarının dikilerek kaynaşmasını sağlamaktır. Konu hakkında bilgi almak için geniş çaplı araştırmalar yapılabilir.

Kızlık Zarı Nasıl Dikilir?

Kızlık zarı dikimi için, kızlık zarı çevresinin zarar görme oranı etkilidir. Eğer ki kızlık zarı fazla zarar görmemiş ise, zarın çevresinde bulunan zar parçaları kolay bir şekilde birleştirilir ve hekim tarafından dikilir. Fazla zarar gören kızlık zarlarının dikim süreci ise uzayabilir. Çünkü zarların birbirlerine kavuşması gerekiyor. Kavuştukları aşamada dikim gerçekleşiyor. Zarın kaynama süresi kişinin vücut sağlığına ve yaş aralığına göre değişim gösterir. Genç yetişkinlerin vücudu enfeksiyonlardan koruma gücü daha fazla olduğu için, zarın kaynaşması daha kolay olacaktır. Yaş aralığı daha ileride olanlar ise; zarın kaynaması için birkaç seans daha fazla olabilir.

 

Kızlık Zarı Türleri Nelerdir?

Her bayanın, biyolojik olarak kızlık zarı yapısı farklılık gösterir. Çentik, esnek ve doğuştan olmayan kızlık zarı çeşitleri bulunuyor. Bu nedenle de her kızlık zarı için, aynı yorumlar yapılamaz. Kızlık zarı esnek olan kişiler; ilk ilişki sırasında herhangi bir şekilde kanama ile karşılaşmayabilirler. Bu gayet doğal bir durumdur. Çünkü kızlık zarı vulvası o sırada tıpkı bir lastik gibi esner ve eski halini tekrar alır. Çentik şekilli kızlık zarları ile herhangi bir darbe sonucu yırtılır ve kanar. Kızlık zarının kanamasının durması yaklaşık olarak yarım saatlik bir zaman dilimini alabilir. Geçici kızlık zarı dikimi işleminde yırtılan kızlık zarı kaynar. Kişinin daha önce ilişki yaşamadığı ya da herhangi bir darbe almadığına dair imaj yaratılır.

 

Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Yapılması Gerekenler

Geçici kızlık zarı dikimi sonrası, kişinin vajina kısmına dikkat etmesi gerekiyor. Vajina herhangi bir sebepten ötürü (yere düşme, hızlı oturma vb.) yırtılır ise tekrardan operasyon sonucu dikilmesi gerekebilir. Dikilen bir kızlık zarının tekrardan dikilmek zorunda kalınması zorlu bir süreçtir. Zar çevresi daha fazla zarar gördüğü için birleştirilmesi güçleşir. Kızlık zarı kaynayana kadar; vajinal alana ani müdahaleler yapılmamalıdır. Dikim sonrası geçici kızlık zarının dayanma süresi 7 gündür. Genellikle ilişki öncesi (evlilik gibi) operasyon yaptırılır. Birçok kişi cerrahi olarak geçici kızlık zarı dikimi nasıl yapılır konusu hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir. Konu hakkında uzman bir hekimden yardım alınmasında fayda vardır.

 

Kızlık Zarı Dikiminin Faydası

Kızlık zarı dikiminin hem biyolojik hem de toplumsal normlar açısından faydası vardır. Kızlık zarının dikilmesi sonucunda; vajinal alan içerisine mikrop girişleri durmaya başlar. Özellikle vajina içerisinde kadın hastalığı yaşayan bir birey için, bu tedavi süreci faydası olabilir. Kalıcı kızlık zarı dikimi, geçici kızlık zarı dikimine göre farklılık gösterir. Kalıcı kızlık zarı için dikiminin kat sayısı fazladır. 4 kat fazla işlem uygulanır. Ayrıca kaynama için beklenilmelidir. Kızlık zarı dikimini doğum yapan bayanlar dahi istemektedir. Vajinal akıntı ve ağrılar için iyileşme sürecine yine katkıda bulunabilir. Toplumsal normlar için ise kızlık zarı kalıcı hale gelir. Kişinin daha önceden kızlık zarı olmadığı ya da kızlık zarına zarar geldiği anlaşılamaz. Ancak klinik bir muayene ile uzman hekim tarafından süreç anlaşılabilir. Geçici kızlık zarı dikimi fiyatı; operasyonun sürecine göre farklılık gösterir. Uzman hekim tarafından zarın yapısı incelenir ve seans süresi boyunca ödeme işlemi gerçekleşir. Uzman bir hekim ve hastane çalışanları tarafından bilgi almak, daha faydalı olabilir.

Hemen Konuş
Merhaba,,Size Nasıl yardımcı Olabiliriz?