Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

Kızlık zarı dikimi herhangi bir nedenle bekaretini kaybetmiş olan kadınlara uygulanan bir yöntemdir. Kızlık zarı dikimi özelliklede evlenmeden önce bir veya birden fazla cinsel birliktelik yaşayan ve toplumsal baskılardan dolayı İlk gece kanaması yaşayamamaktan endişe eden kadınlar tarafından tercih edilir. Az da olsa bazı kadınlarda tamamen kapalı kızlık zarı olan kadınlarda, kızlık zarı kanaması hiçbir şekilde meydana gelmez. Bu durum ancak cerrahi bir işlemle açılır. Kızlık zarı dikimi yapan doktorlar jinekolog hekimlerdir. Kızlık zarı dikimi yönetmenleri geçici ve kalıcı olarak iki farklı türde yapılır. Her iki türünde dezavantajları ve avantajları vardır. Geçici kızlık zarı dikimi evlenmeden önce cinsel ilişki yaşamış olan ve İlk gece kanaması olması için yapılan basit bir cerrahi yöntemdir.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

Geçici kızlık zarı dikimi, evlenmeden kısa bir süre önce yapılır ve İlk gece kanaması meydana gelir. Kızlık zarı ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenlere uyulması durumunda herhangi bir sorun ile karşılanmaz. Toplum içinde bu konu oldukça hassas yaklaşılan ve genç kadının hayatını etkileyebilecek bir öneme sahiptir. Kızlık zarı ameliyatı gizliliği de oldukça önemlidir. Bu operasyona karar verdiğinizde işlemin yapılacağı hastanenin güvenirliği konusunda emin olmalısınız. Gizli kızlık zarı dikimi yapan yerler bu konuda oldukça hassas bir politika izleyerek kişisel tüm haklarınızı saklı tutar. Geçici kızlık zarı dikimi evlenmeden 2-4 ay önce yapılabilen bir ameliyattır ve işlem sırasında vajina içinde kızlık zarı yırtılmasından kalan dokular dikiş ile birleştirilir. Yeniden yapılandırılan kızlık zarı da ilk cinsel birliktelik te kanama meydana gelir.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

Kalıcı kızlık zarı, geçici kızlık zarı gibi evlenmeden yâda cinsel ilişki yaşamadan hemen önce yapılması zorunlu olmayan bir kızlık zarı ameliyatı türüdür. Kadınların cinsel organları ameliyatları arasında yer alan kalıcı kızlık ameliyatı ile yapay bir kızlık zarı oluşturur ve girişe dikiş atılarak tutturulur. Bu yöntemde kızlık zarı kanaması görülmesi yüzde yüzdür. Evliliği ve cinsel ilişkiyi çok uzun süre sonra düşünen kadınlar tarafından tercih edilen bu yöntem flep yöntemi olarak da bilinir. İlk gece kanama rengi normal kanama ile aynıdır. Bunun nedeni kanamanın, kılcal damarların hasar görmesi sonucu meydana gelmesidir. Kızlık zarının dikildiği ilişki sırasında ya da gözle bakılarak anlaşılması mümkün değildir.

Kızlık Zarı Ameliyatı Anlaşılır Mı ve Sonrasında Bilinmesi Gerekenler

Kızlık zarının dikildiğini ancak ve ancak bir uzman jinekolog anlayabilir. Kızlık zarı dikimi ameliyatı sonrası verilen ilaçları düzenli kullanmalı doktorunuzun vereceği tarihlerde kontrollere gitmeniz gerekir. Tüm bu önlemler ameliyat sonrası enfeksiyon riskinden korunmak içindir. İşlem sonrasındaki özellikle 1 ve 2 hafta bisiklete, motosiklete binilmemeli, havuz, deniz gibi ortak kullanım alanlarına girilmemeli, ıslak alanlardan uzak durulmalıdır. Aynı zamanda da banyo yaparken oturarak değil de enfeksiyon kapma riskine karşı ayakta yapılması gereklidir. Banyo yaparken de tuvalet temizliği yaparken de ılık su ile yapılmalı ve o bölge kurutulmalıdır. Basit bir yöntem olan kızlık zarı dikimi süresi 10 ve 15 dakika kadar kısa sürer ve işlem lokal anestezi altında yapılır. Kızlık zarı dikimi sonrasındaki 4 ile 5 gün cinsel birliktelik olmaz ise kanama meydana gelmeyebilir. Bu uygulamaları yerine getirdiğiniz taktirde doğru sonuç almanız mümkündür. Kızlık zarı dikimi operasyonları güven teşkil ettiği ve sağlık problemi yaratmadığı için şüphe duymadan tercih edilen bir operasyondur. Bu konuda aklınıza takılan soruları Kızlık Zarı Dikimi Ankara Olarak Web Sayfamız Üzerinden Bize İletebilirsinz.

Hemen Konuş
Merhaba,,Size Nasıl yardımcı Olabiliriz?