Kızlık Zarı Dikimi Çankaya

Kızlık Zarı Dikimi Çankaya 6

Bekaret kavramı ülkemizde ve dünya üzerindeki diğer topluluklarda sosyolojik bir kavramdır. Bekaret kavramının ana noktası ise kızlık zarıdır. Kızlık Zarı Dikimi Çankaya , hemen hemen her dönemde kadınların en büyük sorunlarından bir tanesi oldu.

 

Kızlık zarının bu kadar sorun olmasının nedeni, yapısının yeterince bilinmemesidir. İlk gece yaşanan cinsel birleşme sonucunda kan gelmemesi durumu birçok kişi tarafından, kadının öncesinde cinsel birleşme yaşadığı yönünde algılandı.

Teknolojinin ve tıp biliminin gelişmesi ile birlikte vajina yapısı ve kızlık zarı hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olduk. Daha çok bilgi beraberinde, yanlış anlaşılmaların ve psikolojik baskıların azalmasına neden oldu. Ancak hala tüm bu gelişmelere ve bilgiye rağmen kadınlar üzerindeki psikolojik baskı, tam anlamıyla kalkmış durumda değildir.

Toplumun kadın üzerindeki sosyolojik baskısını anlayabilmek için öncelikle kızlık zarı yapısının iyi bilinmesi gerekiyor.

Kızlık Zarı Türleri ve Bekaret İlişkisi

Sosyolojik olarak bekaret kavramının bu kadar önemli olmasının nedeni, kızlık zarı ile doğrudan ilişkilendirilmesidir. Eğer ilk gece yaşanan ilişkilerde kan gelmiyorsa bu kızlık zarının daha öncesinden bozulmuş olduğu olarak yorumlanıyor.

Kızlık Zarı Dikimi Çankaya, kızlık zarı türleri her kadında farklı olmasından dolayı bu kanı oldukça yanlıştır.

Bazı kadınlarda esnek bir yapıya sahip olan kızlık zarı bulunur. Bu tür bir kızlık zarı yapısı, ancak doğum ya da kürtaj gibi nedenlerle bozulabilir. Dolayısıyla ilk gecede kan gelmemesinin nedeni, bu tür bir kızlık zarı yapısından kaynaklanır.

Bazı durumlarda mastürbasyon yaparken de kızlık zarı kaza ile bozulur. Vajina içerisine sert bir cisim sokulmasından kaynaklanan bu durum, daha sonrasında kadınların pişmanlık duymasına ve panik yapmasına neden olur.

Vajen bölgesine alınacak sert darbeler sonucunda da kızlık zarı bozulabilir. Bozulmadan dolayı meydana gelebilecek kanama miktarı kızlık zarının yapısına göre değişkenlik gösterir. Özellikle girintili çıkıntılı bir yapıya sahip ya da kalın kenarlı olan kızlık zarı yapılarında çok fazla miktarda kanama meydana gelir ve hatta kanama bir süre durmayabilir. Bu durumu yaşayan birçok kadına acilde müdahale edilmek zorunda kalınmıştır.

Görüldüğü üzere kızlık zarı yapısı çeşitli nedenlerden dolayı bozulabilir. Bu sebepler arasında daha öncesinden cinsel birleşme yaşanmış olması da vardır. Ancak bu durum her zaman için böyle değildir.

Kızlık zarı yapısının çeşitli nedenlerden dolayı bozulmasından dolayı birçok kadın yakın çevresinden bu durumu gizler ve bu durumdan kurtulma yolları arar. Bu durum aslında kadın üzerinde ağır bir psikolojik etkiye yol açar.

Psikolojik etki bazı durumlarda kadınların istenmeyen şeyler yapmasına yol açar. Özellikle bu durumdan kaynaklı intihar vakaları gözlenmiştir. Ayrıca bazı kesimlerde ilk gece yaşanan ilişkilerde kanama olmamasından kaynaklı cinayetlerde işlenir.

Özellikle kırsal ve eğitimin az olduğu yerlerde bu durum ile karşılaşılır.

Kadınları yargılamadan önce uzman bir jinekologdan yardım alınması, durumun daha sağlıklı değerlendirilebilmesi için önemli bir etken olarak karşımıza çıkar.

 

MUTLAKA OKUMALISIN! Kızlık Zarı Dikimi Çorum

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir