Kızlık Zarı Dikimi Kayseri

Kızlık Zarı Dikimi Kayseri 4

Kızlık zarı dikimi Kayseri ilinin Ankara iline yakınlığı nedeniyle her türlü tıbbi işlem için tercih edilir. Özellikle kızlık zarı gibi tecrübe ve özen gerektiren müdahaleler için Ankara sıklıkla başvurulan il olmuştur. Aslında Ankara Türkiye’nin merkezinde olduğundan ülkemizin her ilinden hastanın kolayca ulaşabileceği bir konumdadır.

 

Kayseri‘nin yanında tüm iç Anadolu Bölgesi‘nden Çankırı, Çorum, Sivas, Konya, Eskişehir, Aksaray, Niğde, Karaman, Yozgat’a kadar gelen hastalarımızın kızlık zarı muayeneleri ve kızlık zarı kalıcı ve geçici dikimleri yapılır. Ankara ve çevre illerden bize kızlık zarı dikimi için başvuran hastalarımızın ameliyatı gerçekleştirildikten sonra aynı gün memleketlerine dönmektedirler. Hastalarımızın ameliyat sonu ilaçlarını doğru kullanıp önerilere uyması istenir. Eğer istenirse konaklama için de yardımcı olmaktayız.

 

Kızlık zarı vajen girişinin hemen 1-2 cm gerisinde bir doku artığıdır. Kadınlarda bekâret göstergesi olarak kabul edilir. Türkiye ‘de halkın değer yargıları kızlık zarını önemli kılar. Bu yüzden pek çok kız evlenmeden önce kızlık zarı muayenesine gelir. Aslında halk arasında bu kadar önemli olan kızlık zarı hayatımızın olmazsa olmaz konumunda yer almıyor. Çünkü hayatımızı devam ettirmemiz için hiçbir öneme sahip değil. Kızlık zarı olsa da aynı yaşam kalitesinde yaşıyorsunuz olmasa da değişen bir şey yok. O yüzden kızlık zarını bu denli abartmak hiç doğru değil.

 

Kızlık Zarı Dikimi Kayseri, Hangi Nedenlerle Başvuru Yapılır?

 

Kızlık zarı dikimi Kayseri ilinde de aşağıdaki nedenlerden dolayı başvuru yapılabilir. Kızlık zarı tipi merak edilebilir.Şüpheli bir cinsel temas sonrası kızlık zarının zarar görüp görmediği merak edilebilir.  Mastürbasyon sırasında kanama olursa kızlık zarı merak edilebilir. Dış genital bölgeye herhangi bir travma sonrası kızlık zarının durumu merak edilebilir.

 

Hastalarımız bu sebeplerden dolayı Kayseri’de bulunan kızlık zarı dikim merkezlerine sıklıkla başvurur. Sizde Kayseri’de yaşıyorsanız bize çok rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doktorumuz Esra Demir Yüzer’den destek alabilirsiniz. Özellikle kadın partneri ile sürtünme yolu ile ilişki yaşamışsa kızlık zarının patlayıp patlamadığını merak eder.

 

Kızlık Zarı Yırtılması Nasıl Anlaşılır?

 

Kızlık zarı yırtılmalarında en belirgin oluşum, vajinadan kan gelmesidir. Kan miktarı kızlık zarının türüne göre farklılık gösterebilmekte, bazen birkaç damla kan şeklinde olabilen kanama, bazı hallerde çok uzun süreli ve yoğun bir akış şeklinde olabilir. Bu tür oluşumlarda bekâretin bozulduğu anlaşılmaktadır. Kızlık zarının yapısı kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir. Bazı kızlık zarlarının diğerlerine göre elastikiyeti fazla olduğu için ilişkide bozulmaması ve kanama olmaması olağan bir durumdur. Bu tür durumlarla karşılaşıldığında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanına kızlık zarı muayenesi yaptırmak suretiyle zar yapısı hakkında bilgi edinmek mümkündür.

 

Kızlık zarı dikimi Kayseri ilinin Ankara iline yakınlığı nedeniyle her türlü tıbbi işlem için tercih edilir.

Yırtılan Kızlık Zarı Nasıl Dikilir?

 

Kızlık zarı muayenesi sonrasında yırtık olduğu tespit edilen zarlar, genital bölgeler konusunda Kadın Hastalıkları ve Doğum hekimleri tarafından ağrısız- acısız bir şekilde dikimi yapılır. Bireyin talebine göre kalıcı veya geçici olarak dikilebilen kızlık zarı, ilk cinsel birleşmede kan gelerek yeniden yırtılmaktadır. Genellikle ilişkiden duyulan pişmanlık, utanma duygusu kadar örf ve adetler, toplum baskısı gibi sebeplere dayalı olarak diktirilen kızlık zarının dikildiği kesinlikle anlaşılamamaktadır.

 

Vajina girişinin 2-3 cm içerisinde yer alan kızlık zarı son derece hassas bir yapıya sahip olması sebebiyle kolayca yırtılmakta ve kendi kendisini onarması mümkün olmamaktadır. Bu sebeple mutlaka uzman kadın hastalıkları ve doğum doktorlar aracılığı ile yapılacak müdahaleye ihtiyaç duyulmaktadır. Oldukça kısa sürede yapılan kızlık dikme operasyonları hastanın talebine göre farklı teknikler kullanılarak yapılmaktadır.

 

Geçici kızlık zarı dikimi genellikle düğün merasimini hemen yapmayı planlayan bireylere yapılmakta, ilk cinsel birleşmede kan gelmesi temin edilmektedir. Bu tür kızlık zarı dikimlerinde vajina ağzına atılan dikişlerle vajina girişi daraltılmakta ve ilişki sırasında ilk kez yırtılmış gibi kan gelmesi sağlanmaktadır. Uzun süreli kızlık zarı dikimlerinde ise flep ve mikrocerrahi teknikleri kullanılarak zar dikilmektedir. Bu tür talepler uzun süre evliliği ve cinsi aktiviteyi düşünmeyen bireylerden gelmektedir.

 

Kızlık Zarı Bozulması Nasıl Anlaşılır?

 

Kızlık zarının bozulup bozulmadığı gözle görülebilir bir durum değildir. Ancak uzman bir kadın hastalıkları ve doğum doktoru tarafından yapılacak olan kızlık zarı muayenesi ile anlaşılabilmektedir. Halk arasında bekâret testi, bekâret kontrolü olarak da bilinen muayene, oldukça kısa süren bir fiziki inceleme sonrasında anlaşılmaktadır. Kızlık zarı muayenesi genellikle bireylerin kendisinden gelen talep doğrultusunda yapılabildiği gibi, adli vakalara konu olan durumlarda kızlık zarının bozulup bozulmadığı hakkında bir raporun mahkeme talep edilmesi durumunda da yapılmaktadır.

 

Kızlık zarı muayenesi birkaç dakika içerisinde yapılabilen basit bir işlemdir. Muayenede önce vajinanın iç ve dış dudakları tutularak yana çekilmekte, kızlık zarının doğal anatomik yapıda olup olmadığı incelenmektedir. İnceleme sonrasında bireyin bakire olup olmadığı belirlenmekte, talep halinde kızlık zarı dikimi yapılmaktadır. Kızlık zarı farklı sebeplere bağlı olarak yırtılabilmekte veya hasar görebilmektedir.

 

Yırtılma sebepleri arasında,

İlişkiye Girilmesi

Genital bölgelerin zarar gördüğü kazalar

Yüksekten düşme,

Taciz gibi istem dışı müdahaleler

Elle veya vajina içerisine cisim sokulması yer almaktadır.

 

Kızlık Zarı Dikim Yöntemleri

 

Eğer kızlık zarı zarar gördüyse doktorlar tarafından iki türlü dikim işlemi tavsiye edilir. Kalıcı ya da geçici dikim seçimine hasta ile birlikte ilişkinin ne zaman olacağına göre karar verilir. Bununla birlikte hastanın sigara içip içmediği, alkol kullanıp kullanmadığı, sürekli bir tempoda çalışıp çalışmadığı da kızlık zarının hangi yöntem ile dikileceğine karar verilir.

 

Geçici kızlık zarı dikimi: Vajen girişini daraltarak ilişki sırasında kanamayı sağlayacak bir dikiş atılır. Bu yöntem cinsel ilişkiden en fazla 3 gün önce atılan dikiştir. Daha öncesinde geçici dikiş atılamaz çünkü etkisini kaybeder ve bir anlamı kalmaz. Gelenek ve göreneklerine bağlı yaşayan erkeklerle evlenen kadınlar bu yöntemi çok tercih eder.

 

Kalıcı kızlık zarı dikimi: Bu yöntemde flep yöntemi veya vajen girişini daraltıcı yöntemlerle kalıcı bir darlık yaratılır. Bu şekilde tam iyileşme olduktan sonra ilişki ne zaman olursa olsun kanama olur. Kalıcı kızlık zarı dikim işleminden sonra en az bir hafta dinlenmek gerekir ve asla ağır işler, ağır sporlar yapılmaması tavsiye edilir.

 

Her iki yöntem de tecrübeli ellerde yapılıp iyi ve kaliteli malzeme kullanılırsa başarılı yöntemlerdir. Kızlık zarı dikimi sonrası mutlak başarı beklendiğinden işlemi yaptıracak yeri seçerken dikkatli olunmalıdır. Çünkü kızlık zarı dikim merkezinin kaliteli olması hem sağlık açısından hem de operasyonunun iyi geçmesi açısından oldukça önemlidir. Kayseri ilinde kaliteli ve uzman hekim kadrosu ile iyi hizmet veren pek çok merkez bulabilirsiniz. Ayrıca internet sitemiz üzerinde randevu talep ederek bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Kızlık Zarı Dikim İşleminden Sonra İyileşme

 

Kızlık zarı dikiminin tedavi süresi geçici ya da geçici dikişe göre değişmektedir. Geçici dikimde birkaç saatlik dinlenme yeterlidir sonrasında rutin temponuza dönebilirsiniz. Kalıcı kızlık zarı dikim işleminde ise üç gün boyunca bol bol istirahat etmeniz gerekiyor aksi takdirde dikişler tutmayabilir. Her iki dikim yönteminde de bir iki gün boyunca hafif kanama olabilir, bu durum son derece normaldir.

 

Tedavi sürecinde dikkat etmeniz gereken tek nokta kalıcı dikiş attırdığınız zaman ağır sporlar, ata binmek, ilişki gibi durumlardan 10 gün boyunca uzak durmanız gerekiyor. Kızlık zarı dikişine dikkat ederseniz eğer orjinali gibi görünür. Kanaması da görüntüsü de gerçekten farkı yoktur fakat geçici kızlık zarı dikimi doktor tarafından anlaşılır. Bu sebepten dolayı pek çok kadın kalıcı kızlık zarı diktirmeyi tercih ediyor çünkü çok daha gerçeğe yakın duruyor.

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir