300-320 exam detail 2V0 dumps 300-206 senss pdf 70-347 exam questions 98-379 exam guide

Kızlık Zarı Blog

Kızlık zarı dikimi Kayseri

Kızlık zarı dikimi Kayseri ilinin Ankara iline yakınlığı nedeniyle her türlü tıbbi işlem için tercih edilir. Özellikle kızlık zarı gibi tecrübe  ve özen gerektiren  müdahaleler için Ankara sıklıkla başvurulan il olmuştur. Aslında Ankara Türkiye’ nin merkezinde olduğundan ülkemizin her ilinden hastanın kolayca ulaşabileceği bir konumdadır. Kayseri ‘nin yanında tüm iç Anadolu Bölgesi ‘ndenÇankırı ,Çorum , Sivas , Konya , Eskişehir, Aksaray , Niğde, Karaman, Yozgat’tan gelen hastalarımızın kızlık zarı muayeneleri ve kızlık zarı kalıcı ve geçici dikimleri yapılmaktadır. Ankara ve çevre illerden bize kızlık zarı dikimi için başvuran hastalarımızın ameliyatı gerçekleştirildikten sonra aynı gün memleketlerine dönmektedirler. Hastalarımızın ameliyat sonu ilaçlarını doğru kullanıp önerilere uyması istenir. Eğer istenirse konaklama için de yardımcı olmaktayız.

Kızlık zarı vajen girişinin hemen 1-2 cm gerisinde bir doku artığıdır. Kadınlarda bekaret göstergesi olarak kabul edilir. Türkiye ‘de halkın değer yargıları kızlık zarını önemli kılar.Bu yüzden pekçok kız evlenmeden önce kızlık zarı muayenesine gelir.

 

Kızlık zarı dikimi Kayseri, hangi nedenlerle başvuru yapılır?

Kızlık zarı dikimi Kayseri ilinde de aşağıdaki nedenlerden dolayı başvuru yapılabilir.

**Kızlık zarı tipi merak edilebilir.

**Şüpheli bir cinsel temas  sonrası kızlık zarının zarar görüp görmediği merak edilebilir.

**Masturbasyon sırasında kanama olursa kızlık zarı merak edilebilir.

**Dış genital bölgeye herhangibir travma sonrası kızlık zarının durumu  merak edilebilir.

Eğer kızlık zarı zarar gördüyse iki türlü dikim işlemi yapılır. Kalıcı ya da geçici dikim seçimine hasta ile birlikte  cinsel ilişkinin ne zaman olacağına göre karar verilir.

Geçici kızlık zarı dikimi:Vajen girişini daraltarak cinsel ilişki sırasında kanamayı sağlayacak bir dikiş atılır. Bu yöntem cinsel ilşkiden en fazla 3 gün önce atılan dikiştir.

Kalıcı kızlık zarı dikimi:Bu yöntemde  flep yöntemi  veya vajen girişini daraltıcı yöntemlerle kalıcı bir darlık yaratılır. Bu şekilde tam iyileşme olduktan sonra cinsel ilişki ne zaman olursa olsun kanama olur.

Her iki yöntem de tecrübeli ellerde yapılıp ve kaliteli malzeme kullanılırsa başarılı yöntemlerdir. Kızlık zarı dikimi sonrası mutlak başarı beklendiğinden  işlemi yaptıracak yeri seçerken dikkatli olunmalıdır.

 

Bu gönderiyi paylaş